Wpis z mikrobloga

@Whoresbane: Prawda, ale myślę że Erikson - mimo swojej grafomanii - jest fabularnie i koncepcyjnie za trudny dla przeciętnego zjadacza chleba i nawet jak ktoś kupi tomy 1-2, to sprzedaż kolejnych może być już słaba.

Podobnie trudno mi uwierzyć, że Zysk dokończy wydawanie Koła Czasu - które to umówmy się, ma wartości czysto estetyczne i kolekcjonerskie, bo jakość literacka i cierpliwość 90% czytelników kończy się gdzieś koło tomu 6-7
@Whoresbane: Malazańska to majstersztyk RPG, a nie jako literatura. Choć mam zamiar dać raz jeszcze szansę, albo przynajmniej odświeżyć sobie drugą połowę tomu drugiego, gdzie bardzo fajnie były opisane bitwy. Potem już masakra.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Whoresbane: to jest RPG w świecie malazanskiej? Zastanawiam się nad zakupem bo pierwsze 2 tomy kiedyś czytałem.
@literatio: na kole czasu sam się gdzieś na 6 tomie zatrzymałem i musiałem sobie przerwę zrobić na jakieś inne klimaty.
@hoszin: Nie ma RPG. Erikson wraz z Esslemontem zaczęli pisać scenariusz dla gry planszowej a potem gry RPG. Jednak objętościowo przekroczyli wszelkie wyobrażenia do tego stopnia, że postanowili przerobić to na książki. Koło Czasu od 5 tomu zwalnia tempo i zaczyna się wodolejstwo. Jednak wciąż dobry klasyk
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Whoresbane: dlatego musiałem odpuścić na chwilę, ale skończę słuchać obecny cykl i wrócę.
Bardzo mi się spodobało słuchanie audiobooków, mogę sporo w pracy nadrobić.