Wpis z mikrobloga

@pciem: Zalezy. 4 godziny to troche jednak za malo zeby wiekszosc rzeczy zrobic. No i sila rzeczy czlowiek zarobil by mniej - moglo by sie udac jakbysmy ograniczyli konsumpcjonizm bardzo i minimalizm oraz racjonalizm zaczely by dominowac na swiecie.
  • Odpowiedz
@pciem: weźmy też pod uwagę postęp technologiczny. Myślę, że niemal w kazdej branży dokonał sie taki skok, że przeciętny pracownik jest w 8h bardziej produktywny niż w XIX taki pracownik pracujący 12h. Popatrzmy np. na zmianę z maszyn do pisania na komputery. Zdaję sobie sprawę, że byli wymiatacze na maszynach, którzy pisali bardzo szybko, pewnie szybciej niż my dziś na kompie. Ale to na kompie masz możliwość generowania seryjnej korespondencji,
  • Odpowiedz
@Marek1991: Na zachodzie są już takie firmy i ich liczba wzrasta. Problem polega na tym, że dotyczy to tylko firm wysoko wyspecjalizowanych w danej branży, które zatrudniają samych międzynarodowych specjalistów.

Programista 15k tyle że w $ może faktycznie jest lepszym zasobem dla firmy, jak za te same pieniądze pozwoli mu się pracować o połowę krócej. Lewicowi teoretycy myślą, że ten sam pomysł da się przenieść na grunt polskich magazynów, żabek
  • Odpowiedz
Teraz osoba popierająca 7/6 godzinny dzien pracy: LEWICOWY E K S T R E M I Z M


@JAI2L9LAD: zwykłe bzdury pleciesz.
Ile razy pisałem komentarze że nie mogę się doczekać 7 godzinnego dnia pracy albo 4 dniowego tygodnia pracy i nikt mi tak nie pisał. Zwykle pisano że finansowo nie wyrobimy, że to bylo testowane i nie działa, i że zostaniemy w tyle za krajami azjatyckimi i tyle. No
  • Odpowiedz
Analogicznie na produkcji / w gastronomii krótszy dzień pracy przyczyni się do wzrostu jakości produktu.


@pciem: Tia, Turas lepszego kebaba ukręci jak będzie krócej pracował, kierowca autobusu więcej pasażerów wciśnie itp xD Dla pracowników biurowych możnaby spokojnie skrócić dzień pracy bez jakiegoś dużego spadku efektywności, ale fizyczni by na tym stracili, tu jest największy problem.
  • Odpowiedz
Czemu? Przy czterogodzinnym dniu pracy nieproporcjonalnie wzrosłaby produktywność pracowników. Przy ośmiogodzinnym dniu pracy i tak na prawdę pracuje się około cztery do sześciu godzin. Skrócenie dnia pracy musi wiązać się z podwyżką płac


@pciem: A przy piętnastominutowym dniu pracy wydajność pracowników dąży do nieskończoności XDD

Ale wy wiecie, że nie każda praca to klepanie cyferek w excelu, czy pisanie jakichś głupot na gównoportalu?

Co ze wszystkimi zawodami opartymi na tym,
  • Odpowiedz
Przy czterogodzinnym dniu pracy nieproporcjonalnie wzrosłaby produktywność pracowników.


@pciem: Może k---a w IT. Teraz wytłumacz jak ma to działać w zawodzie np. lekarza, sprzedawcy w sklepie czy ochroniarza?
  • Odpowiedz