Wpis z mikrobloga

Trochę się zastanawiam czy zadawać takie pytanie na portalu, gdzie jak auto ma mniej niż 500KM to nie jedzie, ale spróbuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tiguan z silnikiem TSI 1.5 150KM DSG7 - ma to sens? Raczej spokojna jazda, bez fajerwerków, na autostradzie prędkość raczej zgodna z przepisami, czasem trochę więcej (10-20Km/h przekroczenia), na krajówkach też bez szaleństw, ale jakieś wyprzedzania TIRów się zdarzają.
Jest też opcja TSI 2.0 190KM i tu pewnie jest już co najmniej OK, ale te mniejsze jednostki widzę, że są bardzo popularne.

Ktoś z motomirków użytkuje 1.5? Jak wrażenia?

#motoryzacja #samochody #volkswagen
size - Trochę się zastanawiam czy zadawać takie pytanie na portalu, gdzie jak auto ma...

źródło: comment_1619772449ds5JimsjGRqk5y9rU4gzNm.jpg

Pobierz
  • 33
@Podlaski_warmianin: akurat w Tiguanie na szczęście lift wiele nie zmienił. Nawet te nowe lampy w nim wyglądają całkiem znośnie (np. w porównaniu do golfa). Oczywiście kwestia gustu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@size: Ten silnik nie ma żadnej kultury pracy, strasznie wyje na wysokich obrotach ale zrobiłem nim 75k (1.4tsi) i żyje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jest w miare dynamicznym, do bujania się z rodzinką starczy.
@Mitnic: w czym masz ten silnik? Trochę się obawiam, że wsadzają go zarówno do Polo, jak i Passatów, a pewnie jego wydajność wtedy jest inna.
Miałem go w Atece więc podobne gabaryty. Zrobiłem dwa razy Chorwacje ale starałem się nie przekraczać 140km/h. Średnie spalanie ogólnie wyszło 7 litrów.
@bartosaq: oczywiście to zrobię, ale podpytuję o bardziej długofalowe spojrzenie, bo wiadomo, że jazda testowa nie da wszystkich odpowiedzi. Zwłaszcza małe silniczki robią na jeździe testowej dobre wrażenie, bo są dynamiczne a w prawdziwym życiu okazuje się, że jak np. jedziesz z rodziną i z bagażami to jednak gdzieś ta dynamika znika ;)
@size: oczywiście że wystarczy ale kupujesz zajebiście kosztowne auto. To tak jakby ktoś np kupił audi w manualu z klimą na korbkę niby ok ale ja bym wolał byle jakiego focusa ale z automatem niż złudny prestiż w audi ( ͡° ͜ʖ ͡°) ostatnio widzę plagę drogich i dobrych aut ale z przycebulonym silnikiem lub czymś innym ważnym. Moze jak ci pasuje niskie spalanie to nie kupuj
@Lethal_Jelly: spalanie mnie tak mocno nie interesuje, bo w sumie mało jeżdżę i te różnice nie są dla mnie tak istotne.

@bartosaq: no właśnie, a to rodzinka i ciężki pan, a to poszukam wertepów, a to poczekam aż śnieg spadnie, a jak to będzie w upalny dzień, a jak się trzyma drogi w deszczu itd. ;) Jazda testowa to dla mnie bardziej zebranie emocji z jazdy (wygoda prowadzenia itd) niż
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@size: akurat za kolor nie płaciłem - urano Grey.
Teraz szukam opony letnie -19 cali.

Polecam wziąć wszystkich asystentów (martwe pole, traffic jam assist,..)

Skrzynia DSG (381 coś tam) działa bez zarzutu.
Wada samochodu - oryginalne wycieraczki nadają się na śmietnik.

Must have - światła LED + elektryczna tylna klapa oraz podgrzewane fotele i kierownica.

2.0tsi zawsze jest w 4motion (haldex 5 generacji) oraz z dsg
@Account_executive: dzięki. Planuję właśnie 100% wszystkich elektronicznych bajerów jakie są, bo lubię technologię :) Podgrzewania mi niepotrzebne, w ostatnim aucie dopłaciłem sporo do tego i ani razu nie użyłem (mam grzany garaż, więc w dupkę ciepło z rana ;) ). Jeśli wycieraczki są główną wadą samochodu to naprawdę spoko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@rkadjar: chyba już inny budżet wtedy (chyba, że mówisz o 10-letniej marce premium, to po prostu nie chcę wchodzić w tę dyskusję ( ͡° ͜ʖ ͡°) )