Wpis z mikrobloga

Nie masz racji. PIS jest skrajnie lewicowy gospodarczo i skrajnie prawicowy społecznie.


@Jaqen_Hghar: Tak dokładnie jest, ale stosując podział lewica/prawica zgodnie z jego założeniami jest to prawica.
Ja na całym świecie uchodze za prawicę a w Polsce za lewaka czasami skrajnego bo kto to widział libertarianina xD
@Deska_o0: Ten podział jest dla kogoś, kto nie rozumie prostego układu współrzędnych z dwoma osiami. I takim osobom faktycznie można mówić, że PIS to prawica, bo dla takich ludzi mają znaczenie tylko poglądy społeczne. Bo gospodarczych nie rozumieją. Ale jak mamy być dokładni to powinniśmy mówić faktycznie jak jest, czyli pis to lewica gospodarcza i prawica społeczna. Upraszczanie tego nawet w głupiej rozmowie na wykopie to tylko mydlenie oczu nieświadomym.
Ten podział jest dla kogoś, kto nie rozumie prostego układu współrzędnych z dwoma osiami.


@Jaqen_Hghar: ale ten podział odnosi się przecież tylko do jednej osi

jak mamy być dokładni to powinniśmy mówić faktycznie jak jest, czyli pis to lewica gospodarcza i prawica społeczna.


@Jaqen_Hghar: tak, ale żeby zaliczyć PiS do lewicy trzeba użyć innego podziału (dwuosiowego) którego własne użyłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ale ten podział odnosi się przecież tylko do jednej osi


@Deska_o0: ok, być może tak jest, nie znam dokładnej definicji i szkoda mi minuty, żeby tego poszukać. Nie zmienia to faktu, że określanie pisu prawicą jest mylące i powinniśmy używać podziału dwuosiowego.
@Deska_o0: Dziwny ten wykres, hitler powinientam gdzie stalin, lenin obok znacznie blizej prawicy, stalin chyba najbardziej w lewo. Kaczynski przed tuskiem to tez xd. Kto to robil ja sie pytam. xD