Wpis z mikrobloga

@demagog Jakiego nieroba? Tylko, że w tej Warszawie działają firmy co działają w całej Polsce. Nie mówiąc o tym, że te większe ośrodki drenują mniejsze. Są pokrzywdzone, bo więcej kasy szło do miast.
  • Odpowiedz
@krabczy: wystarczy pojeździć po miastach satelickich polskich metropolii i zobaczyć jak wyglądają drogi, a później pojechać na lubelską czy podlaską wieś.

Wsie drenują finansowo miasta, które są kołem zamachowym polskiej gospodarki. Polski system redystrybucji dóbr, która jest konieczna, jest nie dość że nieefektywny, on jest szkodliwy.

Ale wiadomo, partia władzy sobie policzyła kogo trzeba przekupić i rzucić hajs na konsumpcję, zaciągnęła kredyty i wstrzymała inwestycje, ale wybory wygrali. A po
  • Odpowiedz
@dt80dr125: Warszawa płaci więcej Janosikowego niż dostaje z podatków dochodowych od firm. Poczytaj sobie jak rozliczny jest ten podatek, dowiesz się, że podatki Warszawiaka idą na Polskę B. Takie są fakty. A więcej kasy szło do miast, bo to miasta generują pieniądze a nie wsie.

Podział funduszy jest skrajnie nieuczciwy i to miasta są strona pokrzywdzona.
  • Odpowiedz
  • 3
@demagog wsie i małe miasteczka to nie tylko małe rolnictwo i patologia.
Rolnictwo zaliczyło duży skok i odchodzi się od małych gospodarstw.
Dodatkowo usługi jak i zakłady produkcyjne (może nie wielkowymiarowe, ale nadal powstają).
Problemem jest infrastruktura (tutaj rozwój dróg szybkiego ruchy bardzo pomaga) wykluczenie komunikacyjne (braki w połączeniach między małymi ośrodkami i do dużych ośrodków).

Jest duży problem społeczny starzejącego się społeczeństwa. Masa 30-40 latków, którzy wyjechali za granicę i 20-30 latków którzy wyjechali do dużych
  • Odpowiedz
@Edi93: Zdaję sobie z tego sprawę. Odniosłem się do wpisu OPa, który uznał, że rozdawnictwo pieniędzy jest wyjściem naprzeciw potrzebom Polski powiatowej i wsi. A prawda jest taka, że gdyby nakłady na 'przelewy socjalne' zostałyby przeznaczone na inwestycje infrastrukturalne to Polska 'B' czy 'C' by się odbiła, bo te tereny mają ogromy, niewykorzystany potencjał. Do diabła, przecież pomiędzy wojewódzywami wschodnimi nie ma dobrego połączenia ani drogowego, ani kolejowego!

Miasta powiatowe
  • Odpowiedz
Gdzie wy chcecie zarabiać pieniądze na wsi? Na gospodarstwach 10 hektarowych?


@demagog: Przecież mnóstwo ludzi żyje dość dobrze z tych 10 hektarach i jeszcze jakiś mercedesik się trafi przed domem.
  • Odpowiedz
Wieś here. Wystarczy nam Waszej prawicy, lewicy, równouprawnienia i równości w miastach. Gdy Wy dochodzicie się czy Wasz czarnoskóry kolega z korporacyjnego biurka obok to murzyn czy afroamerykanin my sobie tu po prostu żyjemy, zarabiamy i nie dorabiamy dodatkowych problemów :)
  • Odpowiedz
@PochlaniaczWilgoci: wszystko spoko, tylko że ja płacac podatki, które powinny być wydawane w miejscu mojego zamieszkania oraz płacąc ZUS finansuje twoje spokojne życie i Krusowską emeryturę.

A w naszej liberalnej polityce chodzi o to, żeby każdy sobie zyl jak chce- jeśli nie krzywdzi innych ludzi. Takie tam fanaberie cywilizowanego świata i prawa człowieka.
  • Odpowiedz