Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich,
Przedstawiam krótki przewodnik po szczepieniu COVID na Stadionie Narodowym w Warszawie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
(dla przyjeżdżających samochodem - jeśli ktoś dociera inaczej to trasę dojścia musi ogarnąć gdzieś indziej)( ͡° ͜ʖ ͡°)

1. Wbijasz w nawigację Brama nr 6 Stadion narodowy i podjeżdżasz pod bramki na parking
2. Pobierasz darmowy bilecik parkingowy (nie wiem co się dzieje jak zgubisz, ale pewnie lepiej tego nie robić).
3. Zgodnie ze znakami wjeżdżasz na parking podziemny.
4. Szukasz miejsca parkingowego (proponuje się od wjazdu kierować w prawą stronę, bo w tamtej okolicy jest wejście), ale że ludzi jest dużo to parkowanie jest utrudnione.
5. Idziesz tam, gdzie stoją ludzie i szukasz końca kolejki.
6. Wybierasz właściwą kolejkę (każda jest opisana godziną szczepienia ustaloną w systemie: 11:00, 11:15, 11:30 itp)
7. Nie ma się co martwić że kolejki jak przed lidlem gdy rzucili lody ekipy - idzie to bardzo szybko. Jak stałem w kolejce ze zdjęcia, to dotarcie do rejestracji zajęło max 15 min.
8. Na końcu kolejki wpuszczają po 10 osób do środka co minutę/dwie.
9. W środku ustawiasz się do krótkiej kolejki do rejestracji, gdzie dajesz dowód i dostajesz ankietę (nie wypełniasz jej jeszcze) i ten kartonik z informacją o szczepieniu.
10. Zgodnie z oznaczeniem idziesz ruchomymi schodami do góry na poziom 0 (trzy piętra).
11. Na poziomie 0 masz szatnię (wieszaki) i pomieszczenie gdzie odbywa się szczepienie.
12. Na lewo od wejścia podchodzisz do stanowiska gdzie otrzymujesz numer na ankiecie (zapisują Ci)
13. Zaraz za tym stanowiskiem masz stoliki, gdzie można sobie usiąść i w spokoju wypełnić ankietę. (drugie zdjęcie)
14. Po wypełnieniu ankiety albo czekasz na wywołanie twojego numeru na telewizorach, albo od razu podchodzisz do miejsca zaznaczonego kółkiem (w oddali) i jeśli nikt tam nie czeka to możesz od razu przejść dalej.
15. W tym miejscu jest ktoś z obsługi przegląda twoją ankietę, i jeśli nie zaznaczyłeś/łaś niczego na tak (w sensie czy jesteś chory, masz jakieś objawy itp.) to wskazują ci stanowisko gdzie Cię szczepią. Jeśli zaznaczysz cokolwiek innego, zostaniesz skierowany do lekarza na rozmowę (kwalifikację).
16. Samo szczepienie trwa max minutę - tutaj dajesz ankietę i ten kartonik wykonującemu szczepienie, a po wszystkim odbierasz już sam kartonik.
17. Idziesz do kolejnego stanowiska (może być kilkuosobowa kolejka) gdzie Ci wyznaczą datę drugiej dawki szczepienia (Ja się szczepiłem Pfizerem, więc mam za miesiąc). - tam zostawiasz kartonik.
17. Dalej są krzesła gdzie czekasz ok 10-15 min po czym wywołują Cię z imienia i pierwszej litery nazwiska do ostatniego stanowiska i tam odbierasz z powrotem swój kartonik i to jest już koniec.
18. Wychodzisz z sali, ewentualnie odbierasz rzeczy z szatni i zjeżdżasz schodami ruchomymi na dół, na parking.
19. Wyjeżdżając odbijasz bilet parkingowy na szlabanie.

Jeśli by się ktoś zastanawiał, to mam nadzieję że wyjaśniłem większość rzeczy.
Proszę tutaj nie dyskutować nt. zasadności szczepienia, bo uważam to za osobistą sprawę każdego.
#covid19 #szczepienia #koronawirus #warszawa #stadionnarodowy #pfizer
  • 9