Wpis z mikrobloga

Ile jeszcze musi się stać


@Sok_Mandarynkowy: Kogo nie spytam to odpowiada, że to nowoczesność i dla naszego dobra. Przecież człowiek człowiekowi nie chce zrobić krzywdy. I takie rozmowy. Ludzie jeszcze będą klaskać dla takich rozwiązań. Wystarczy jeszcze trochę postraszyć.
  • Odpowiedz
@Sok_Mandarynkowy: Pamiętam jak się śmiałem z tego patentu Billa Gates o numerze 666 który mówi o opaskach które monitorują organizm a wszystko oparte na technologii kryptopwalut. To wszystko brzmiało jak teorie foliarzy.

A dziś czytam że Korea wprowadza paszporty covidowe oparte na blockchainie a Unia tworzy swoje.

Chciałbym za rok znowu się z tego śmiać ale jak się na to patrzy to wszystko zmierza do kontroli społeczeństwa na wzór chiński, system
  • Odpowiedz
@krzykrzy1995: mylisz wprowadzenie cyfrowej waluty z likwidacją gotówki, jeśli do likwidacji gotówki nic nie masz to musisz być bardzo ograniczony

to zacznie się jeżdzenie na magnesie nawet w osobówkach


@unikalny3: Wiadomo że to będzie wprowadzane stopniowo, najpierw będzie można to wyłączyć, później zapewne już nie, będzie też trzeba wycofać stare samochody, oczywiście zrobi się to pod pretekstem ekologii ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Chuseok: Ludzie nazywają technologię cyfrowej kontroli i inwigilacji oraz kontroli społecznej szurstwem, bo nie rozumieją jak można to prowadzić, bo przecież podatki i wolny rynek. Jakby wypok istniał 150 lat temu to wypopki mówiłyby:

powóz bez kunia? hahaha xD jakie szurstwo.


Jakby istniał w 1939:

Hitler nas zaatakuje, będzie przeprowadzał ludobójstwo? Hahaha xD ale szurstwo


Jakby istniał w 1948

ZSRR to zagrożenie dla życia milionów ludzi i wprowadzenie ustroju totalitarnego? Hahaha
  • Odpowiedz
bo nie rozumieją jak można to prowadzić, bo przecież podatki i wolny rynek


@wladyslaw-krakowski: Dokładnie, tutaj przykład @krzykrzy1995 który nie rozumie z czym się wiążę likwidacja gotówki.

@krzykrzy1995 Nie ma sensu ci tłumaczyć i tak nic nie zrozumiesz. Trzeba być debilem żeby popierać oddanie całkowitej kontroli nad swoim życiem rządowi, bankom i korporacjom.
  • Odpowiedz
@krzykrzy1995: A rozumiesz, że mając fizyczną gotówkę i robiąc coś, co nie spodoba się rządowi (a masz jakąś, nawet nieistotną skazę, chociażby jakieś 10groszy niedopłaty skarbowej czy podatkowej), a podpaniesz komuś z wpływami - np. sąsiadowi z US przez to, że słuchasz muzyki która go denerwuje albo dudnisz kubłem ze śmieciami na klatce schodowej, czy podlewasz kwiaty na balkonie i woda kapnie mu na balkon, to taki delikwent może próbować zrobić
  • Odpowiedz
@wladyslaw-krakowski: Przecież podajesz rzeczy, które w tym momencie można zrobić.
Co to w ogóle za państwo, w którym random z US może Ci z czapy zablokować środki do życia?

Jak już wspominałem, nie popieram cyfryzacji gotówki, jest mi to obojętne, bo w moim życiu nic się nie zmieni.

Denerwuje mnie tylko, praca na czarno :)
  • Odpowiedz
@krzykrzy1995: Czy tam między uszami ci tylko hula wiatr? Bo Ci tłumacza jak krowie na rowie, a Ty jak beton intelektualny. Dlatego właśnie nie gadam z szurami, X się naorodukuje a Y stoi zawieszony jak oferma ostatnia.
  • Odpowiedz
@krzykrzy1995:

Przecież podajesz rzeczy, które w tym momencie można zrobić.


Może Ci teraz urzędnik przyjść i grzebać w skarpetkach czy nie masz złotych pierścionków, albo gotówki? xD

Co to w ogóle za państwo, w którym random z US może Ci z czapy zablokować środki do życia?


wpływowy random. To państwo nazywa się demokracją i tak może być na całym świecie. W US możesz wylecieć z uczelni, lub korpo jeśli nazwiesz kobietę
  • Odpowiedz