Wpis z mikrobloga

Jest i ona, Kechron C1. Klawiatura mechaniczna, Gateron Brown, HotSwappable, RGB Backlit, dwa layouty MacOS <-> Windows, odpinany kabel za jedyne 315 zł z wysyłką z Aliexpress.

Cóż, długo nie czekałem, raptem 9 dni! No i ominąłem VAT, modlitwy do Matki Boskiej Celniczej dały owoce.

Po przygodzie z Logitechem G513, niesamowite uczucie w końcu pisać na czymś, co nie jest jakimś gównianym targetem dla "graczy". Ale to nie jest dla mnie najważniejsze, w końcu to hotswap i to 5-pinowy więc mogę sobie wymienić w tej klawiaturze switche na co tylko zechcę, choć te Gaterony są bardzo przyjemne, dobrze się na nich pisze, jeszcze nie pograłem, ale response i szybkość odbicia są na tyle dobre, że nie wątpię w nie na tym polu.

Nie jest ciężka, jest wręcz zadziwiająco lekka bo poniżej 700g. Klawisze mimo że to ABS, to jednak podwójne malowanie sprawia, że nie czuć tego. Natomiast i tak zamierzam wymienić w najbliższym czasie je na jakiś fajny zestaw klawiszy PBT. Same przełączniki - warto nasmarować jak każde nawet w topowej klawie, tak samo jak stabilizery od większych klawiszy, czekam na przesyłkę z Krytoxem 205g0 i pędzelkiem + openswitcherem. Wyciszę też kalwę od spodu matą wygłuszającą bo widziałem na YT, że sporo tam pustego miejsca i słychać ten głuchy lekki pogłos. Tyle z minusów.

Poza tym to naprawdę bardzo dobrze przemyślana klawiatura do codziennej pracy, dla mnie to wybawienie, bo w pracy korzystam z Macbooka a po pracy przełączam się na Windowsa, denerwowalo mnie trzymanie na biurku dwóch klawiatur i przełączanie się między ich układami, wysokością klawiszy itp. Kabelek dołączony do zestawu, bardzo fajny, w oplocie, dodatkowo jest adapter do portu USB-C, no i jest cały zestaw do ściągania klawiszy (taki co nie niszczy ich przy wyciąganiu) oraz do wyciągania switchy.

Konstrukcja jest plastikowa, ale jest on dobrej jakości, sztywny, twardy. Nóżki pod spodem są dwustopniowe, pokryte na dole gumą, same plecki klawiatury też mają gumowe wypustki, więc klawiatura nie ma prawa latać po biurku.

Jakby ktoś był ciekaw, linki do klawiatury na stronie producenta oraz w jego sklepie na Ali, podpowiem, że łatwiej uniknąć VATu przez Ali, bo na stronie wysyłają DHLem ;)
https://www.keychron.com/products/keychron-c1-wired-mechanical-keyboard
https://www.aliexpress.com/item/1005002426263047.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.fda44c4dZ1u67n

Wołam @thewickerman88 bo był ciekaw klawiatury.

W komentarzu wrzucam więcej zdjęć.

#klawiaturamechaniczna #klawiatura #komputery
Kamellot - Jest i ona, Kechron C1. Klawiatura mechaniczna, Gateron Brown, HotSwappabl...

źródło: comment_1619545598j4c3ZipVPqJcMXvJZHnpcp.jpg

Pobierz
  • 16
Same przełączniki - warto nasmarować jak każde nawet w topowej klawie


@Kamellot: Zawsze myślałem że z tym smarowaniem to jak z kablami u audiofilów. Kij nie różnica ale oni czują! Oni słyszą! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@L3gion: Wiesz, smarowanko zawsze spoko ( ) Tak naprawdę, to sam się przekonam dopiero ile w tym prawdy, ale faktem jest, że też kiedyś nie wierzyłem w te magiczne różnice w odczuciu pisania między przełącznikami, ale trafiło mnie to dosyć mocno, taka chyba nowa zajawka po prostu się u mnie pojawiła w związku z tymi klawiaturami mechanicznymi :)
@L3gion: Cudo () Też byłem rozdarty między Akko a Keychronem, ale stwierdziłem, że wolę hotswappa, bo następną klawę celuje w full customa więc najwyżej będę mieć już przełączniki, sama obudowa i płytka PCB + jakiś plate usztywniający to 600-900 PLN xD
@Kamellot: a jak z wysokością tej klawiatury? Jest wygodnie? Nie trzeba jakichś podkładek pod nadgarstki ?
I nie brakuje Ci numerycznej? mi czasem zdarza się korzystać z klawiszy numerycznych, co prawda bardzo rzadko ale jednak czasem są przydatne. Z drugiej strony kusi mnie możliwość zaoszczędzenia trochę miejsca dla ręki z myszą w przypadku klawiatury TKL.
Co do wyciszenia zobacz sobie jeszcze gumowe oringi, wkłada się pod każdy klawisz i eliminuje to
@thewickerman88: Ten plastik w dotyku jest bardzo miły, przyjemny, nie śmierdzi, nie rysuje sie, jest matowy. Nie przeszkadza mi brak metalowej obudowy choć taką miałem w G513 i jeszcze jednej przed nią. Sama budowa mi sie podoba a najbardziej to ze klawisze wchodzą w obudowę, fajnie to wyglada. Nie jest za wysoka wiec podpórka w mojej ocenie opcjonalna. Ja akurat zamówiłem. No mi absolutnie numpad nie był potrzebny i bardzo polubiłem
Co do oringow to nie polecam i mi tez na reddicie odradzali kiedyś, do starej klawiatury hykkera zamówiłem i bardzo pogorszył się response przyciskania klawisza w mojej ocenie. Myśle ze nasmarowanie i wygłuszenie w obudowie zrobią robotę. Jak dostanę i to zrobię to nagram filmik z porównaniem :)


@Kamellot: o czad :) nie miałem pojęcia że oringi mogą pogorszyć sprawę. A filmik chętnie zobaczę, trochę przeraża mnie ilość roboty którą trzeba