Wpis z mikrobloga

#marvel #falconandthewintersoldier #blm #seriale
Serial stworzony tylko po to by wygłosić tyradę na temat BLM no i,że nie było głównego czarnego bohatera, przebili Netflixa. Na dodatek główny czarny bohater został samozwańczo nowym Kapitanem Ameryką poprzez kradzież tytułu udzielając się w akcji w nowym outficie bo waknadziarze zrobili mu wdzianko w barwach kapitana ameryki no i "dlatego że" ćwiczył aportowanie tarczy. Pokazali, że muszą sobie wziąć siłą/ukraść to co im się wydaje, że im się należy. Dla wzmocneinia przekazu, że "to prawda" wstawili w tłum świadków nowego czarnego bohatera jednego z czarnych bliźniaków z Youtuba, którzy mówią "prawicowo".
  • 6
@Trewor: Też tak to odebrałem, przekaz, że tylko biały blondas może być Kapitanem Ameryką, a czarny już nie i bee. Nie wiem skąd to parcie na to, że musi być nowy Kapitan Ameryka, bo co bo tarcza z blachy? Dla mnie Kapitan Ameryka to Steve Rogers i ani nowa biała lub czarna postać go nie zastąpi. Nie wiem też, dlaczego Falcon, nie może być po prostu Falconem z tarczą Kapitana Ameryki
@Czarny-rycerz_40k: Bo Amerykańce się spuszczają nad symbolami USA jak flaga na przykład. Dlatego Kapitan Ameryka jako taki symbol USA w zwalczaniu zła musi istnieć. Głupie ale myślę, że to idzie za tym, żeby zawsze musi być Kapitan Ameryka.
@Czarny-rycerz_40k: > Nie wiem też, dlaczego Falcon, nie może być po prostu Falconem z tarczą Kapitana Ameryki xD.

bo to jest ekranizacja komiksu i zasadniczo w komiksach 10 lat temu Falcon był przez pewien okres Captain America i to nawet przy kilku różnych okazjach

https://en.wikipedia.org/wiki/Falcon_(comics)#Becoming_Captain_America

nawet strój miał podobny w All New Captain America
Niedzwiedz87 - @Czarny-rycerz40k: > Nie wiem też, dlaczego Falcon, nie może być po pr...

źródło: comment_1619437703XvmXbbRk05m4PihAH4lkD2.jpg

Pobierz
@miki4ever: Czy są to kwestie 1:1 z komiksu? Współcześnie tworzy się wiele produkcji żeby przekazać określone przesłanie, to że komiks powstał z 10 lat temu i że jest zgodność koloru bohatera itp. to oznacza, że propaganda nie zaczęła się wczoraj. Ogólnie wg mnie serial 4/10, na minus za wciskanie wątków rasistowskich w różnej formie, jak bardzo czarni są pokrzywdzeni.
@Trewor: Piszesz o tym, że Sam ukradł tytuł Kapitana. Oglądałeś Endgame? Przecież w końcówce filmu Steve Rogers przekazuje mu tarczę. Serial nie jest jakiś wybitny, ale pokazuje jak Falcon dojrzewa do objęcia roli którą powierzył mu Steve.