Wpis z mikrobloga

@rewengod: Jak informacja nieprawdziwa to napisz o tym i już. Kazdy zainteresowany sam może sobie sprawdzić bez pomocy bohatera portalu że śmiesznymi obrazkami..


1. Mało kto to zrobi i takie posty powodują że na miejsce jednego szura pojawia się kolejna niezliczona ilość osób które te informacje powtarzają
2. Wykop odwiedza miesięcznie kilka milionów unikalnych użytkowników, więc sory ale takie informacje serio mogą docierać do ogromnej liczby osób

Nie myślisz chyba że
@lucer: o #!$%@?, tym argumentem to faktycznie pozamiatałeś.
Faktycznie, więc mówmy że szczepionki powodują autyzm, maseczki raka, covid został zaplanowany przez chińczyków żeby polski rząd mógł cię kontrolować a tak w ogóle to nie istnieje, a jego umieralność jest [tuwstawdowolnąwartośćprocentową] powołując się na ruskie źródła.
A jak spotkasz kogoś kto stracił osobę bliską z powodu covid to powiedz mu że się sprzedał tak samo jak statyści w
@wladyslaw-krakowski: od lutego 2020 byłem około 120 dni na wakacjach. Za granica ? W Chorwacji i Szkocji. Miesiąc w Bieszczadach w marcu... Do restauracji ogólnie nie chodzę ale na większości wakacjach podjeżdżałem camperem pod restauracje i podrzucali zarcie. Basen we Wro czynny był choc rzadko chodzę. Nie wiem jak teraz. Kupiłem jako alternatywę rower elektryczny wiec basen olalem. Byłem na Mazurach 20 dni lodzia motorowa poznałem nowy sposób spędzania wole go
@Wykopowicz_Ryan: Ty kur.. normalny nie jesteś.

powołując się na ruskie źródła.


Podałem ci oficjalne dane ze stanu Minesota ,a ty pierd o jakiś ruskich.

A jak spotkasz kogoś kto stracił osobę bliską z powodu covid


A jak spotkasz kogoś kto stracił osobę bliską, bo POZ nie istnieje, szpitale pozamykane, operacje odwołane to mu powiedz, że trudno ktoś umrzeć musiał.

że szczepionki powodują autyzm

Mówimy tylko o tym, że szczepionki zostały dopuszczone
Pobierz
źródło: comment_1619380827XDD21nQgm56RvyvwMLkHnt.jpg
@hobbyturysta: W Polsce mamy ok. 4,5 mln osób w wieku 70+ - śmiertelność na poziomie 5,6% w tej grupie daje 252 tysiące zgonów czyli tak jakby z Polski zniknęła Gdynia - faktycznie przecież to nic nietypowego ( ͡ ͜ʖ ͡)
@Wykopowicz_Ryan:
Nie do końca rozumiem zarzut stawiany tej grafice jako celowej manipulacji, Grafikę ewidentnie ktoś zrobił na podstawie właśnie dokładnie tych danych z cdc, które Ty sam tu przytoczyłeś. Rzeczywiście w IFR jest błąd. Widać to na pierwszy rzut oka, że zer po przecinku z lewej jest ciut z dużo i wystaczyło do tego porównać survival rate na tej samej grafice z prawej. Ktoś sie machnął po prostu i dodał zera
@lucer
Bardzo ciekawe dane podałeś. Czyli szacowana na podstawie założenia, że zaraziło się 4 razy więcej osób śmiertelność ogólna, wynosi w Minnesocie 0,32%. To ciekawe, bo w podobny sposób szacuje się, że grypa ma w USA śmiertelność 0,09%. Czyli sars-2 jest trzy razy groźniejszy od grypy
@DirtyS: faktycznie jest to argument za tym, żeby zamknąć cały kraj, zakazać funkcjonowania hoteli, zamknąć fryzjerów, zamknąć gastronomie, siłownie, szkoły przedszkola, wstrzymać planowane zabiegi w szpitalach, bo 1 osoba na milion miała udar... mnie przekonałeś ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@LM317K: To na cholerę wychodził z domu? Tak się obawiacie tego wirusa? To siedzcie w domu i nie wychodzcie nawet w maseczkach!
Innych którzy mają już gdzieś tego całego covida zostawcie w spokoju, my przynajmniej chcemy normalnie żyć.

Mój starszy z nadwagą i z cukrzycą mówił, że jak będzie miał Covida to umrze. Zachciało mu się nowego samochodu to jeździł po salonach szukać i się przy okazji zaraził. I co? Uma..
@wladyslaw-krakowski: Dzięki. Racja.
Mam oststnio opcje więcej wakacjowac. Ale słuchaj - campery zaczynaja się od 100zl za dobę. Pola namiotowe są tanie. Lodzie można od 80zl wynająć. Chodzi mi o to, ze ludzie chyba szukają powodow do marudzenia a nie zastanawiają się co innego alternatywnego w tym czasie można by zrobić.
@Rafalski45: > @wladyslaw-krakowski:

Nigdy nikt nie dostał udaru

Chyba sobie żartujesz. Główne powikłanie po covidzie. Informacja z pierwszej ręki jakby co. Nie z tych jak to nazywacie "zmanipulowanych mediów"


Możesz rozwinąć temat? W mojej rodzinie był niedawno przypadek pęknięcia tętniaka i udaru, podejrzewamy to jako konsekwencja covidu ale dowodów (wykonanych testów) brak. Czy w myśl "covid atakuje najsłabszy organ" może doprowadzić np. do podwyższonego ciśnienia i w konsekwencji pęknięcia naczynia
@feegloo: po covidzie dochodzi do zatorowości zakrzepowej, ale osobiście nie jestem lekarzem by zdiagnozować taki przypadek. Jeżeli ci zależy, mogę podpytać o ten przypadek i odpiszę ci na priv. Choć wg mnie tętniak z covidem nie będzie miał wiele wspólnego
@feegloo: sorry, jeszcze tylko dopytam, bo przeczytałem teraz na spokojnie. Ty chcesz wiedzieć, czy jako przyczyna śmierci może być wpisane covid, czy że covid przyczynił się do pęknięcia tętniaka? Jeżeli to drugie, to jak najbardziej, zakrzep mógł się przyczynić, jeżeli to pierwsze to muszę podpytać.
@Rafalski45: pękł tętniak mózgu i powstał udar, ale pacjent przeżył.

Napierw przez tydzień miał silny ból głowy i temperaturę, co zostało zbagatelizowane i doprowadziło do hospitalizacji. Tydzień później test na covid wykonany w szpitalu dał wynik pozytywny, ale zostało to ocenione jako zarażenie się już w szpitalu.
niesamowicie śmiertelny wirus\

@hobbyturysta:
Ciekawe co byście mówili, gdyby umierało 6% 15-30-latków.
Pomyśl sobie, że każdy ma ok 100 znajomych w randze kolegi .Wtedy 6 z nich umiera :D
Albo, że każdy ma ok 500 osób, których bardzo dobrze zna z widzenia, tacy dalecy koledzy. Wtedy aż 30 z nich by umarło w ciągu w zasadzie pół roku.
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nagle te 6% robi wrażenie.
Ja właśnie sobie przechodzę to gówno :/
Najgorsza chorobą jaka miałem... Ataki kaszlu doprowadzające do bólu przepony, ból głowy niedozniesienia przez kaszel i niekończąca się senność, nic tylko chce mi się spać i mdłości, spać i mdłości. U mnie grypy przy tym to była pestka.
@feegloo: słuchaj, zator mógł być spowodowany przez covid, tętniak to wiadomo osobna sprawa, jeszcze kwestia tego czy był wcześniej zdiagnozowany, czy wyszło to dopiero przy chorobie. Ogólnie pytasz o to pewnie dlatego, że chcesz walczyć z systemem, no i tu też będzie ciężko, bo ustawa covidowa ich tam teraz w jakimś sensie chroni