Wpis z mikrobloga

  • 14
tamci trafili do czysćca. Ktoś przygotowujący grafikę nie ogarnął procentów


@Lacik Albo celowo zmanipulował. Bawi mnie tylko, że nikt tego nie widzi i przechodzi nad tym do dyskusji
  • Odpowiedz
@Rafalski45:

ale to nie jest narracja rządowa, tak walczy obecnie cały świat


Tak walczy tylko zachodni świat

Namawiacie ludzi do buntu


Bo trzeba się buntować przeciwko zamordystom - to opresyjny rząd ma się bać społeczeństwa, a nie społeczeństwo rządu.

straszycie szczepionkami


Kto?? Grupki na facebooku? Napewno nie osoby które od roku są znane na tagu z krytyki lockdownu i segregacji sanitarnej.

co drugi durny wpis to zdejmijcie kagańce


Trolling, za który
  • Odpowiedz
@wladyslaw-krakowski:

Powinno się leczyć inne choroby tak jak do tej pory, nie zważając na koronawirusa.

Dobra nie ciągnę już tematu, powiem ci jeszcze tylko tak informacyjnie do tego co napisałeś. W służbie zdrowia to tak nie działa. Najpierw walczy się z zagrożeniem życia i niestety tu covid jest na pierwszym miejscu, a inne choroby w tym nowotwory mimo, że śmiertelne nie klasyfikują się pod nagłe zagrożenie życia. Stąd taki pat niestety
  • Odpowiedz
@Rafalski45: Mówisz, że masz kontakt z osobami w służbie zdrowia. To teraz powiedz mi - co się dzieje z pacjentami na kardiologii, którzy czekają na pilną operację, a okazuje się, ze pojawiło się ognisko zakażeń w oddziale, ewentualnie wojewoda zdecydował na przerobienie szpitala na covidowy?

Ewentualnie powiedz mi co się robi z niedołężnymi, niesamodzielnymi osobami z pozytywnym wynikiem (lecz bez objawów), do których już nie może przybyć pielęgniarka środowiskowa, czy karetka
  • Odpowiedz
@wladyslaw-krakowski:

To teraz powiedz mi - co się dzieje z pacjentami na kardiologii, którzy czekają na pilną operację, a okazuje się, ze pojawiło się ognisko zakażeń w oddziale

Pacjent zanim trafi na planowany zabieg ma robiony szybki test, już po 15 minutach wiadomo, czy jest zakażony. Nagłe przypadki, typu wypadek idą na salę bez testu, ale to są odizolowane miejsca i gdy po operacji wyjdzie, że osoba była zakażona to są
  • Odpowiedz
@Rafalski45: Czy wiesz, że na oddziałach wykonuje się więcej niż jeden test i wykazują one różne wyniki? Przy niskiej replikacji wirusa, na początku infekcji, test nic nie wykrywa.

jeśli by tak było jak mówisz, to nie byłoby żadnych ognisk szpitalnych i DPS-owych..
  • Odpowiedz
@Rafalski45: Nie chodzi o skuteczność testów nawet, tylko na początku zakażony nie ma możliwości zarażania, jednak po kilku dniach, przy odpowiedniej replikacji, wykrywa się takowego na oddziale, który zaczyna goraczkowac i cyk, cały oddział ląduje jako covidowy, albo jest odsyłany do domu i przerywa się leczenie. Ewentualnie przenosi się ciężej chorych pacjentów do szpitalów covidowych, gdzie jednak nie ma takich możliwości leczenia na podstawową chorobę a może ona wywołać stan zagrożenia
  • Odpowiedz
@wladyslaw-krakowski: no takie ryzyko, medycyna jest na takim poziomie jakim jest, pomijając już fakt jak jest to wszystko zarządzane. Nie przeskoczysz
Tak od siebie mogę ci dodać, że żadnym foliarzem nie jestem, patrzę na to na trzeźwo i mam zdanie gdzieś po środku
  • Odpowiedz
@Rafalski45: Wiem, bo pomimo nieco innego odbioru tej pandemii przez nas, widzę że jesteś osobą ułożoną i da się z Tobą podyskutować. A właśnie dyskusja z osobami stabilnymi o innych poglądach, racjonalnie przestawiającymi swoje przemyślenia i wiedzę, bez zbytnich emocji jest najbardziej produktywną formą dyskusji i poszerzania swoich horyzontów. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@hobbyturysta: Poczekaj z takimi wpisami, obecnie zauważyłem trend do obsranych majtusi ze strachu przed groźnym wirusem i narracji „WSZYSCY UMRZEMY” więc nawet nie ma sensu pisać niczego innego niż „wszyscy 100 maseczek na łeb i do schronów atomowych” bo się tylko dowiesz ze jesteś idiotą i nas wszystkich pozabijasz
  • Odpowiedz
Wołam plusujących.

Tu macie niefejkowe dane, bezpośrednio a nie z ruskich stron na które powołuje się @hobbyturysta:
https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/hcp/planning-scenarios.html

A tu znalezisko omawiające zjawisko szerzenia się ruskich fake newsów, które @hobbyturysta dzisiaj zakopał
https://www.wykop.pl/link/6075751/nato-na-wojnie-z-pandemia-fake-newsow/

@stulejan_perspective, @WstretnyOwsik, @WhyTryHarder, @56632, @EvineX, @Chuseok, @buker07, @pansa, @lolingPL, @surowageneracja, @Catmmando, @ramirezvaca, @pinbecker, @thomekh, @wladyslaw-krakowski, @gupio, @pezzonovante, @adamkpl, @Dutch,
  • Odpowiedz