Wpis z mikrobloga

@picasssss1: Państwo bardzo powinno zacząć ładować w edukację młodych pielęgniarzy i pielęgniarek. Modzi obu płci nadają się do tej bardzo potrzebnej społecznie służby
@Polasz: Jak widać temat ma głęboko w poważaniu, i oczywiście obudzimy się za te 10-15-20 lat z ręką w nocniku i to dosłownie. Z obecnej wład6zy to większość zdąży poumierać.
@picasssss1 Myślę, że w innych regionach, no może poza górnym Śląskiem problem jest podobny. Moja przyjaciółka jest położona i wcale nue jest łatwo zacząć pracę w zawodzie a bez doświadczenia można zapomnieć o prywatnej praktyce. Nikt nue chce prywatnej poloznej, która nie ma etatu w szpitalu, najlepiej renomowanym
@rosomejro: Otóż to. W powiecie z którego pochodzę było takie mniej więcej do połowy lat 80-tych bo wtedy już było tyle pielęgniarek w powiatowym szpitalu że kształcenie kolejnych roczników oznaczałoby nadprodukcję, pewnie w innych regionach Polski było mniej więcej podobnie do zapełnienia wszystkich etatów w lokalnych szpitalach.

A teraz to jedyne co się opłaca po pielęgniarstwie to nauczenie się obcego języka i wyjazd na zachód, gdzie nie tylko pensja lepsza ale
@Polasz: nie ma czegoś takiego jak szkoły pielęgniarskie, ponieważ jest to niezgodne z normami UE. Jest kierunek pielęgniarstwo na studiach.

W 2019 roku rząd kombinowal żeby wprowadzić zawód asystenta medycznego który przejął by część obowiązków pielęgniarek. Te, delikatnie mówiąc nie były pomysłem zachwycone traktując to jako konkurencję dla siebie, która pozbawi ich argumentów w walce o podwyżki (bo nie oszukujmy się że głównie bo pieniądze tu chodzi).

Sytuacja jest ciężka, obie