Wpis z mikrobloga

Jakie macie zdanie na temat filtrów tzw. Odwróconej osmozy - te montowane pod zlewem z małym Kranikiem na blacie.
Ostatnio rozmawiałem z gościem i mi mówił ze to strasznie szkodliwa woda, zatrzymuje się w organizmie i zasala organizm. Itp.
Byłem zszokowany ta opinia bo facet zajmuje się filtracja Przemyslowa zawodowo.
Mam zmiękczacz wody i osmozę plus z mineralizatorami.
Jakie są wasze doświadczenia i opinie?
#woda #budujzwykopem #dom #zdrowie #dieta
P.....y - Jakie macie zdanie na temat filtrów tzw. Odwróconej osmozy - te montowane p...

źródło: comment_1619254119qbWujFCr3rTMvo9uI1LUP5.jpg

Pobierz
  • 11
@Piperonsy: na chłopski rozum. Osmoza robi ci wodę destylowana, która później mineralizujesz, czy woda destylowana z dodatkiem kilku minerałów jest dobra dla człowieka? - trzeba się dowiedziec
@Piperonsy: jesli masz taki wypasiony, wielostopniowy z remineralizacja i jest potrzeba stosowania takiego filtra bo woda ze studni jest nie pewna to warto, ale jesli to taki dwu stopniowy tylko z oczyszczaniem to nie, lub jesli jest dostep do miejskiej sieci to tez nie trzeba kombinowac
Używam od kilku lat, żadnych problemów (osmoza plus mineralizatory). Jak sprawdzałem miernikiem TDS to mineralizatory dodaje bardzo niewiele minerałów (wyniki praktycznie takie same jak wody osmotycznej). Jeżeli koleś mówi takie rzeczy to kompletnie nie ma pojęcia o czym mówi. Można by spokojnie pić wodę demineralizowana i nic się nie stanie. Zobaczcie jakie jest zapotrzebowanie na minerały organizmu a ile dostarczamy z wodą. Np magnezu człowiek potrzebuje około 400mg dziennie. Gdyby nawet pił
Jakie są wasze doświadczenia i opinie?


@Piperonsy: sprawdzam czy rozwiązanie jest popularne w krajach o najdłuższej średniej oczekiwanej długości życia i jak nie to można je wrzucić do kosza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Można by spokojnie pić wodę demineralizowana i nic się nie stanie


@komw: i kto tu pisze głupoty?
pij pij jak nawięcej a z mechaniki płynów należy się pała
ale nie martw się tym bo pijesz przecież deminaralizowaną więc luzzzzzzz.......
@Piperonsy: Tutaj mam kranówę/osmozę/namieneralizowaną poddaną testami akwarystycznymi. Chyba od prawej do lewej: twarda > miękka > twarda.
Do picia dobra (ta minieralizowana) i do żelazka dobra (ta osmotyczna). Do czajnika leję osmotyczną i ciągle lśniące dno widzę, wcześniej to prawie stalagmity tam rosły.
Jak ktoś ma nie za duże ciśnienie wody w instalacji, to warto zestaw z pompą sobie kupić.
bajcik - @Piperonsy: Tutaj mam kranówę/osmozę/namieneralizowaną poddaną testami akwar...

źródło: comment_1619288088bItzDmi7695jx3geHr9lxV.jpg

Pobierz
Osmoza jest rzeczywiście dobrym rozwiązaniem jeśli woda idzie po zmiękczaczu i chce się usunąć nadmiar sodu z wody. Poza tym nie mylcie pojęć - woda demineralizowana a destylowana to zupełnie co innego. Dwa inne procesy uzdatniania wody.

Woda po osmozie jest spoko jeśli się ją ponownie zmineralizuje, do tego warto mieć dobry mineralizator i regularnie go wymieniać (sprawdzac np. twardość wody co kilka miesięcy po mineralizatorze). Wtedy nie ma znaczenia czy się