Wpis z mikrobloga

Drodzy współinwestorzy najlepszej spółki #pltr, postanowiłem zrobić #pokazportfel i udowodnić niedowiarkom takim jak @Kuklak i @maniek74, że faktycznie jestem zapakowany tutaj po same j---a ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Akcji mam 659, z czego moja strategia na nie jest następująca:
- Trading - 423 akcje trzymam conajmniej 5 lat
- mBank - 206 akcji trzymam do emerytury
- XTB - 30 akcji, nowa pula w ramach mojej akcji #zbieramnamieszkanie, sprzedam jak uzbieram 200k kapitału dorzucając po 2k PLN co miesiąc

Mam też 252 kontrakty CFD, tutaj duże straty, ale zero stresu, fakt że kupiłem w najgorszym momencie przed ostatnimi wynikami, ale to jest średnia $30, spokojnie zejdę z tego haka do końca roku i pewnie zamienię na akcje, albo zostawię sobie kontrakty z najniższą ceną, a zamknę te z najwyższą.

To jest razem, po dzisiejszych kursach walut, prawie 60k PLN zainwestowane w akcje. Do końca przyszłego roku ciągle dorzucając powinno się uzbierać 100k PLN wkładu. Oczekiwany zwrot z inwestycji conajmniej x10, z czego mój najbardziej "bullish" scenariusz zakłada x25 przy kapitalizacji na poziomie biliona dolarów.

Dalej jakieś wątpliwości, czy jestem w tym na poważnie? Tak, jestem :D

#gielda
mamodwagenicnieosiagnac - Drodzy współinwestorzy najlepszej spółki #pltr, postanowiłe...

źródło: comment_1619198163yTTtBm0xOpOtfzykqNdG7v.jpg

Pobierz
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mam_odwage_nic_nie_osiagnac: Spoko. Ja nie pisałem, ze ci nie wierze, tylko ze jest taka możliwość, ze siedzisz tam za drobne i naganiasz mając niewiele do stracenia ;) jednak widzę, ze kolega załadowany ładnie, wiec musisz naprawdę wierzyć w ta spolke i twoje wpisy sa szczere. Życzę dużych zysków i kursu powyżej 100 $ w kolejnych latach
  • Odpowiedz
@mam_odwage_nic_nie_osiagnac: Dlaczego uważasz że to będzie złoty strzał? Nie obawiasz się że zaraz pojawi się wysyp firm które mogą zrobić to samo? Mają spore przychody ale jeszcze większe koszty działalności. Biorąc pod uwagę to, jakie zasoby ma Google czy Amazon nie boisz się że mogą zacząć to samo tylko lepiej? Nie żebym atakował, sam mam ponad 100 akcji, ale przestaje wierzyć że Palantir to taka super inwestycja, podejrzewam że jak
  • Odpowiedz
@kubson93: To jest długi termin bez żadnych wątpliwości. Uważam, że te 17 lat doświadczeń w budowaniu świetnego produktu to jest coś, czego nawet Google/Amazon nie jest w stanie tak szybko przeskoczyć. Jedyne co mogą zrobić to spróbować Palantira kupić, ale Karp nie sprzeda. Robiłem jakieś implementacje na AWSie związane z danymi i to się nawet nie umywa do tego, co Palantir pokazuje podczas swoich sesji demo ;)
  • Odpowiedz