Wpis z mikrobloga

szukam buffa na wiosnę, lato, jesień do jeżdżenia na rowerze/chodzenia po górach - w oczy wpadły mi Buff CoolNet UV+ i to samo z Insect Shield. Co sądzicie o tych modelach? to Insect Shield na prawdę chroni przed owadami?

pod jakim tagiem powinienem zadawać pytania o właśnie takie outdoorowe rzeczy?

#skalnik #horyzont #8a #outdoor #buffy
  • 5
  • Odpowiedz
@smokzabojcaludzi: Buff robi fajne rzeczy, Insect Shield to po prostu impregnacja permetryną - można to również zrobić we własnym zakresie np przy użyciu Aspermetu po rozcieńczeniu. Wszystkie moje ciuchy w las tak impregnuję - głównie w ramach ochrony przed kleszczami - działa.

Rzuć okiem na buffy z wełny merino, będą się lepiej sprawdzać w kategorii "nieśmierdzenia", ale będą też mniej trwałe.

I tak #outdoor się nadaje ;)
  • Odpowiedz
@Hellvis: Buffy zazwyczaj są z cienkiej wełny, merino nie ma magicznych właściwości termicznych, w pełni nadaje się na lato - mówię z doświadczenia swojego i znajomych
  • Odpowiedz
@Afrati właśnie merino też widziałem, ale jak @Hellvis wspomniał wydaje mi się, że w merino będzie gorąco, a te wspomniane przeze mnie są z poliestru i elastynu (czyżby poliester używany w buffach był oddychający?)

@Afrati mógłbyś rozwinąć o tym aspermecie?
  • Odpowiedz
@smokzabojcaludzi: w jakiejkolwiek Castoramie/Leroy kupujesz Aspermet 200EC w 30ml buteleczce, następnie rozrabiasz to w spsikiwaczu do kwiatów/spsikiwaczu po płynie do szyb w proporcji 15ml/500ml i solidnie i szczodrze spsikujesz wszystkie swoje ciuchy, buty, plecak itp. Nie rób tego na słońcu, bo UV dezaktywuje permetrynę, kiedy jest jeszcze niewyschnięta. Po spsikaniu suszysz co najmniej 6h w zacienionym miejscu. Przez następnych kilka prań masz spokój z kleszczami. Na komary permetryna działa tak sobie,
  • Odpowiedz