Wpis z mikrobloga

Dostałem propozycję założenia konta emerytalnego Aegon Kapitalna Przyszłość.
Czy ktoś z Was posiada takie konto i może się o nim wypowiedzieć, czy to nie jakiś shit który na początku wykazuje wzrosty a potem okazuje się, że opłaty dodatkowe pochłaniają cały zysk a nawet i więcej, a w rezultacie okazuje się, że na koniec wypłacą np 50% mniej?

Jeżeli ktoś ma o tym pojęcie proszę o wypowiedzenie się dlaczego nie lub tak.

Ludzie mieli/mają z Aegonem ostro pod górkę w związku z polisolokatami. Jednak ta oferta wydaje się być sensowna, albo ja nie potrafię wyłapać kruczków.

Opłaty dodatkowe klarują się na poziomie:
- Opłata za obsługę: 9 złotych miesięcznie (lub 108 złotych rocznie).
Pobierana jest przez pierwszych 5 lat, jeśli miesięczna składka na część inwestycyjną jest niższa niż 500 złotych.
- Opłata za ochronę: 1 złotych miesięcznie (lub 12 złotych rocznie).
- Opłata za zarządzanie: w wysokości 1 proc. pobierana jest co miesiąc, ale tylko wtedy, gdy w stosunku do poprzedniego miesiąca trwania umowy zostaną wypracowane zyski. Liczona jest procentowo od wartości całego rachunku, ale nie może być wyższa niż połowa wartości miesięcznego zysku.

#emerytura #inwestycje #ike #ikze #ubezpieczenia #aegon
  • 13
@Nihomme: Na pierwszy rzut oka straszliwie drogie opłaty, co mnie w ogóle nie dziwi w kontekście Aegonu. Trzymaj się jak najdalej.
Jeśli będziesz oszczędzał 10k rocznie to same opłaty stałe to 1%, opłaty za zarządzanie będą zjadać większość wypracowanego zysku, masakra.
Proponuję, żebyś się zainteresował zwykłym IKE/IKZE albo po prostu niskokosztowymi funduszami inPZU.
zamiast analizować system opłat funduszu inwestycyjnego lepiej jest założyć samemu konto IKE, gdzie oszczędzając na emeryturę nie płacisz podatku belki. Na takim koncie możesz kupić ETFy (np Vanguard FTSE All-World High Dividend Yield UCITS ETF). Łączne koszty zarządzania to jednorazowa opłata za tranzakcję + śmieszne koszty zarządzania ETFu. Jeżeli ktoś przychodzi do Ciebie z super ofertą to na 99% jest to scam
@Nihomme: Już mnie sama nazwa odrzuca. Trzymaj się od polskich TFI z daleka. Amerykańskie undusze TFI aktywnie zarządzane kasują około 1% rocznie. Amerykańskie ETFy (fundusze pasywne) kasują około 0,2%, podczas gdy polskie TFI kasują nawet 4-6% rocznie. To jest chorendalnie dużo. W dodatku rząd nagania im klientów poprzez ustawy typu PPK, OFE>IKE.

Załóż sobie IKE u maklera, kup jakiś ETFik na indeks światowy i zapomnij o temacie.

Jeśli chodzi o IKE/IKZE,
@Nihomme: To jest fajny produkt z Aegonu, ale uważam, że mają lepszy jak Aegon Plan na przyszłość +. Trochę drogie ubezpieczenie na życie jest w tym produkcie, ale masz dostęp do wielu funduszy, które sam wybierasz.
Poza tym możesz również mieć IKE i IKZE w tym produkcje.

Aegon Plan na przyszłość mam sam i jestem zadowolony ponieważ fundusze generują mi taki zysk, że moje ubezpieczenie mam za darmo. Docelowo mam zamiar
@mysimis hej, założyłem jednak tylko na kwote 400zl na miesiąc. Wszystko sie wydaje byc ok ale prawda jest taka ze malo rzetelnych informacji na temat tego programu czy to na necie, fb czy forach