Wpis z mikrobloga

Jeśli podniosą opodatkowanie zysków kapitałowych, to pierwsza rzecz jaką zrobią amerykańskie spółki dywidendowe to zwiększą marże na swoich produktach, by zadowolić akcjonariuszy dywidendowych, czyli pokryć wyższe opodatkowanie i jeszcze na tym zarobić.

A to oznacza podwyżki cen podstawowych produktów, czyli inflację.

Znowu trader21 wyjdzie na wizjonera, bo jak on mówi: w otoczeniu inflacyjnym złoto radzi sobie najlepiej.

Korwin nie gorszy, będzie rżał ze smiechu, że po raz kolejny, za lewackie pomysły zapłacili najbiedniejsi, w tym najmocniej 'biali inaczej'.

#gielda #usa
  • 15
@yam-jan: Wyższe podatki nie zwiększają inflacji, a wręcz przeciwnie - zmniejszają wzrost cen produktów, a to dlatego, że ludzie przez wyższe podatki mają mniej pieniędzy niż poprzednio, a więc ich zagregowany popyt jest mniejszy, a mniejszy popyt zmusza producentów do obniżki cen.

Amerykańskie spółki dywidendowe nie podniosą cen swoich produktów, by zadowolić swoich akcjonariuszy, bo ceny zależą głownie nie od tego, co chcą producenci, ale przede wszystkim od tego, na ile
Jeśli podniosą opodatkowanie zysków kapitałowych, to pierwsza rzecz jaką zrobią amerykańskie spółki dywidendowe to zwiększą marże na swoich produktach, by zadowolić akcjonariuszy dywidendowych, czyli pokryć wyższe opodatkowanie i jeszcze na tym zarobić.


@yam-jan: Totalna bzdura. Gdyby spółki mogły sobie podnieść marże od tak to by to zrobiły.
  • 1
@yam-jan no nie owiedzialbym. Spółka nie płaci podatku od zysku z wypłaconej dywidendy tylko przerzuca ten obowiązek na akcjonariuszy więc w tym kontekście mało się zmieni. Tym bardziej dla szarego Johna który takie spółki trzyma na koncie IRA. Reszta zysku jest i tak na ogół transferowana za granicę ( np. Apple do Irlandii), więc też nie ma powodu aby cokolwiek zmieniać w cenach.
Po to spółki płacą gigantyczne pieniądze prawnikom aby nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@azen2: Chciałbym zobaczyć ten podręcznik mówiący że ceny zależą wyłącznie od popytu. Musiałbyś mieć konkurencję doskonałą co w praktyce nie istnieje co nawet podkreśla się w tłumaczeniu jej. Podatki nie obniżają także zaagregowanego popytu ponieważ są pobierane na nowe wydatki rządowe. Zmniejsza się więc tylko samo rozłożenie wydatków. Ba w podręcznikach omawia się właśnie redystrybucje jako przykład zwiększania popytu co wynika z większej stopy oszczędności ludzi bardziej zamożnych. Same podatki są
@Mirkosoft
"Zawsze mnie zastanawiało skąd się u ludzi biorą takie pomysły. Że przy większym opodatkowaniu producent Sobie po prostu podniesie cenę żeby zachować tą samą zyskowność. Skoro tak to dlaczego nie podniesie tej zyskowności bez podnoszenia podatków? Jest debilem, czy świętym Mikołajem, sprzedającym towary poniżej wartości?"

Skad takie pomysły? Z życie wzięte.
Dlaczego jeden producent nie podniesie ceny dla większej zyskowności?
Dlatego, że ma na rynku konkurencje i najprawdopodobniej straci popyt na
Zawsze mnie zastanawiało skąd się u ludzi biorą takie pomysły. Że przy większym opodatkowaniu producent Sobie po prostu podniesie cenę żeby zachować tą samą zyskowność. Skoro tak to dlaczego nie podniesie tej zyskowności bez podnoszenia podatków? Jest debilem, czy świętym Mikołajem, sprzedającym towary poniżej wartości?


@Mirkosoft: z tych samych powodów dla których energia elektryczna z węgla drożeje jak szalona, chociaż istnieje konkurencja między elektrowniami ( ͡° ͜ʖ ͡°