Wpis z mikrobloga

Czemu strava nie uwzględnia pauz z wahoo elemnt bolt? Tylko traktuje zapauzowany czas jako 'ride-on' (co w konsekwencji powoduje obnizenie sredniej predkosci)? Mam włączoną auto-pauze w liczniku. W apce element (od wahoo) te pauzy są widczone. W stravie nie.

#strava #szosa #wahoo
  • 21
@ska87: Jeśli wrzucasz Bolt -> appka Wahoo -> Strava, to trudno mi powiedzieć o co chodzi. Ja wrzucam z Wahoo bezpośrednio przez WiFi i wszystko się zgadza, jak później mi się pobiera do appki na telefon, to tam też jest ok.
@Treki: mam zsynchronizowana strave z licznikiem, ale rzeczywiscie nie wiem czy apka, czy tez licznik wysyla do stravy (zazwyczaj odpalam apke wahoo po treningu, bo jest bardziej przystepna wedlug mnie). Musze zweryfikowac nastepnym razem. Dzieki za pomysl
@ska87: Nie odpalaj apki Elemnt, skasuj ze stravy. Odpal licznik, i zrób sync po wifi.
Zobacz co pokaże strava.
Skasuj ze stravy, odpal apkę elemnt, zrób sync z apki, zobacz co pokaże strava.
@Dziaku: no tak nie do końca, bo: strava nie działa mi w tle na tel, ślad treningu jest synchronizowany z licznika. Druga kwestia: zatrzymalem sie fizycznie na 20 sekund, a strava tego nie pokazała.
@ska87: Why is my activity's average speed on Strava different from my GPS device?

When uploading rides Strava will use the recorded GPS data to calculate our own version of your moving time. During the upload process, whether you recorded with our mobile app or a third-party device, Strava relies on a speed threshold to determine whether or not you are resting. Your device or platform may be using a different
@Dziaku: zwracam honor, aczkolwiek jak wspominalem: byla pauza, ktora wlaczyla sie automatycznie, wiec ten moment na pewno zostal odznaczony w pamieci wahoo (no chyba, ze rzeczywiscie algorytm stravy i tak 'robi po swojemu'). Druga kwestia jest taka, ze na przedostatnim treningu mialem dluzsza pauze i strava znow jej nie policzyla. No nic trzeba z tym zyc, albo sprawdze jeszcze tipy przedmowcow
@ska87: Ja ostatnio miałem tak, że musiałem wejść schodami na wiadukt, więc zapodałem pauze w Wahoo, ale po samym wiadukcie jechałem. Odpauzowałem po zejściu dopiero. Strava mi tą pauzę policzyła jakbym jechał, ale przy dystansie dałem "correct distance" i dodało mi te kilometry, więc średnia jakoś mocno nie ucierpiała :D
@ska87: Jak wejdziesz w aktywność na stronie to pod dystansem masz taki link Distance (?) - kliknij i w popupie na samym dole będzie Correct Distance. Jeżeli nie pyknie prawidłowo, to możesz wrócić do poprzedniego.