Wpis z mikrobloga

Czy żeby pograć w dwie osoby, powiedzmy w fife, muszę posiadać dwie konsole?


@Gumbas: zależy od gry. w sklepie dla danej gry jest info na ile jest graczy, na ile graczy bezprzewodowo (dodatkowe konsole) i na ile graczy online (przez neta).
@Kryspin013 o kuźwa, grubo. Ale rozumiem, że we wspomnianą Fifę to chyba powinienem bez problemu pograć? Druga sprawa jak to jest z drugim padem? Jakieś zamienniki czy coś?
Druga sprawa jak to jest z drugim padem? Jakieś zamienniki czy coś?


@Gumbas: no masz dwa pady w switchu przecie. Możesz sobie kupić używk joycony, pady 8bitdo albo przejściówe od 8bitdo do padów z innych konsol. Z innymi zamiennikami nie miałem styczności ale raczej bym nie polecał.

Ale rozumiem, że we wspomnianą Fifę to chyba powinienem bez problemu pograć?


@Gumbas: Tak ciężko sprawdzić? :P W eshopie dla 21 jest napisane,
@Kryspin013 sprawdzić pewnie i nie trudno, ale konsoli nie mam, przymierzam się do kupna, a kiedyś jak próbowałem w google wpisać poprostu pytanie, czy można grać we dwóch na jednym switchu to Google się chyba na mnie obraziło za #!$%@? pytania i nic konkretnego nie odpowiedział mi wujaszek. Pisząc o dwóch padach, masz na myśli to, że każdy trzyma po jednej połówce? Bo chyba nie dostaje się tak jakby 4 padów do
sprawdzić pewnie i nie trudno, ale konsoli nie mam


A to soory, myślałem, że masz już konsolę. Ogólnie to w sumie na stronie nintendo widzę, że gówno jest napisane (w sklepie na konsoli jest wincyj info ale i tak trochę bieda). Na stronce EA już jest więcej info jak coś:
https://www.ea.com/pl-pl/games/fifa/fifa-21/buy/nintendo

Konfiguracje konsoli

Graj w FIFA tam, gdzie chcesz, wtedy, kiedy chcesz i tak, jak chcesz. Podłącz konsolę do telewizora i korzystaj
@Gumbas: Lokalnie na jednej konsoli możesz zazwyczaj grać w 2-4 osoby - zależy od gry.
Połówkami joyconów da rade grać, ale w Fifę raczej mało wygodnie, więc musiałbyś dokupić dodatkowe pady.
Opcji masz kilka:
-dodatkowy zestaw joyconów (plus taki, że masz 2 pełnowartościowe pady, a na upartego 4 połówki, więc w 4 osoby możesz grać - w niektóre gry spokojnie wystarcza)
-PRO Controller od Nintendo (drogo, ale i najwyższy komfort)
-Adapter
@Tesseract ooo ślicznie dziękuję :D jeśli mogę jeszcze spytać o ten adapter 8BitDo. Pady zarówno od PS4 i PS3 by z tym hulały? Jeśli tak, to jestem w domu :D
@Gumbas:
Controller Compatibility
8BitDo controllers and arcade sticks
PS5, Xbox One S, Xbox One X, PS4, PS4 Pro, PS3
Switch Pro, Switch Joy-Con, Wii U Pro, Wiimote

Tylko miej na uwadze, że 1 adapter = 1 controller. Nie podłaczysz 2 padow do 1 adaptera.
@Tesseract dziękuję jeszcze raz za proste wyjaśnienie wszystkiego :) chyba skusze się w niedalekiej przyszłości na kupno :) jeszcze muszę tylko poczytać czy warto :D mam aktualnie PS4, ale myślę w przyszłym roku kupić piątkę, switch byłby jako druga konsola bo kusi mnie ta mobilność + dobra opcja dla dzieciaków na jakieś trasy :D