Wpis z mikrobloga

Właśnie dojechały do mnie rolki oxelo MF500 - noszę rozmiar buta 47/48 - maksymalny rozmiar rolek to 46 więc taki też zamówiłem - po pierwszych przymiarkach wydają się całkiem wygodne - jedynie z przodu przy palcu lekko coś uciska - i tutaj pojawia się pytanie - rozejdzie się czy jednak zwracać do dostawcy?
#rolki #zakupy #sport #decathlon
  • 14
  • Odpowiedz
  • 0
@silentpl wiele osób tutaj twierdziło, że spokojnie te kilka MM jeszcze się rozejdą bo sam but w środku się "zdepta" i generalnie warto wziąć mniejsze niż większe. Nie planuje jakichś większych rajdów - raczej normalny spontaniczny wypad gdzieś na prosty asfalt
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Suplement_Diety: rozumiem no ale jeśli nosisz 47/48 to rolki powinieneś mieć przynajmniej 47.5-48.5 a masz 46 więc ugniecenie nie da Ci wystarczająco luzu.
No i zapewne będzie Ci noga cierpnąć od ścisku a to sprawi niedowład i upadek. Oddaj te i kup K2 lub Rollerblade. To są marki z kilkoma dekadami doświadczenia i jakością.
  • Odpowiedz
  • 0
@silentpl niestety bez przymiarki na miejscu raczej ciężko coś dobrać - tak jak mówię ten konkretny model jest wygodny i właściwie tylko ten jeden punkt jest problemem. Chętnie kupiłbym inne ale odbijanie kolejnych par rolek tam i spowrotem to trochę średnia opcja
  • Odpowiedz
@Suplement_Diety: jak masz zgięte nogi w kolanach to palce trochę się cofają. Czy w takiej pozycji czujesz dyskomfort z przodu buta? Liner zawsze delikatnie się rozbije, pytanie jak bardzo i czy miejsca w skorupie jest wystarczająco.

Do pozstałych: rolki wybiera się mierząc MondoPoint a nie rozmiar buta, ponieważ każda rolka ma inną długość wkładki. Dodatkowo każdy ma inną stopę.
https://bladeville.pl/blog/co-to-jest-mondopoint-i-jak-sie-go-mierzy
Niestety oxelo nie podaje rozmiarówki więc jest to mierzenie "na
  • Odpowiedz
  • 0
@Drill
@isamaul
Właśnie przy zgięciu wydaje się spoko całkiem, nawet siedząc wydaje się ok i jak dobrze się ustawi nogę. Obawiam się tylko, że przy dłuższej jeździe może się to okazać niezbyt wygodne a używanych już nie zwrócę :)
  • Odpowiedz
@silentpl:

Rolki muszą być przynajmniej o połowę numeru większe od stopy.


(_ )

Rolki muszą być na styk. Zapytaj w jakimkolwiek lepszym sklepie z rolkami. Ja mam rozmiar buta 44/45 i właśnie najlepsze dla mnie były 44,5
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Suplement_Diety: podczas wysiłku noga będzie puchnąć, wiadomo że nie powinno się brać za dużych w których lata piętą i nie trzyma się kostka, ale jak tobie podczas przymiarki palce dotykają to po dłuższej jeździe kiedy stopa będzie się przemieszczać to nie wróży zbyt dobrze
  • Odpowiedz