Wpis z mikrobloga

Kupiłem jakiś czas temu mieszkanie. Blok z roku 2000. Za tv mam gniazdo pod które podłączam modem upc kablem koncentrycznym.
W pokojach były podobne gniazda, ale 2 z nich usunąłem i zostawiłem w puszce goły kabel i dałem na to zaślepkę pasującą do włączników i gniazdek elektrycznych.
Wczoraj chciałem zakleić jedną z puszek zaprawą bo uznałem, że mi się nie przyda. Zdemontowałem zaślepkę, ale okazało się, że modem upc po restarcie nie był w stanie podłączyć się do Internetu. Zadzwoniłem nawet do upc, stwierdzili ze u nich nie ma awarii, problem jest u mnie. Wydrapałem zaprawę, zamontowałem zaślepkę z powrotem i net wrócił...

Jak poprawnie zaślepić kabel koncentryczny albo co zrobić żeby móc zlikwidować niepotrzebne puszki? Nie mam pojęcia gdzie kabel jest rozdzielony.

#siecikomputerowe #upc #vectra
  • 7
@sosna119 pewnie zwarles ekran do żyły koncentryka, a wszystkie schodzą się za jakimś rozdzielaczem z tv czy coś. U tnij kombinerkami pod kątem prostym ten przewód i zaizoluj taśma. Albo odłącz od rozdzielacza jeżeli taki istnieje ( ͡º ͜ʖ͡º)