Wpis z mikrobloga

Mam do was pytanie odnośnie wyceny mojego kampera, może ktoś z was mi z tym pomoże.

W 2018 kupiłem VW Transportera z 2011 roku. Wersja long, ledy i Bixenony, 4 motion, 180HP, przebieg obecnie to jakieś 330k. W aucie było wymieniane sporo podzespołów. Jedyne co może się teraz zepsuć to pewnie jakaś uszczelka pod głowicą albo coś innego z silnikiem. Turbina, egr, jakieś super drogie czujniki były wymieniane przez ostatnie 3 lata.

Co do zabudowy to robiłem to sam, oprócz instalacji elektrycznej, którą zrobił mi mój znajomy elektryk. Mam połączone dwa akumulatory, które można przyciskiem odłączyć od siebie. Po drugiej stronie jest prostownik, więc gdy podłączę zasilanie z domu, prostownik ładuje akumulatory. Mam w nim lodówkę z zamrażalką, zlew z dwoma palnikami, butlę gazową, pojemnik na wodę wraz z pompą, nawet prysznic, który może być użyty po otworzeniu klapy. Łóżko i meble są zrobione z płyty mdf 18-22mm. A całego kampera zabezpieczyłem termicznie foliami pod boazerią co zajęło mi najwięcej czasu.

Na tę wiosnę planowałem dodać okno nad zlewem, dodać szafeczki, łapkę led i jakieś inne cute światełka, a potem wszystko pomalować, nawet żywicę kupiłem, żeby zrobić super efekt na blacie. Żeby wyglądał tak jak sobie założyłem musiałbym włożyć jeszcze w niego sporo pracy. Jeszcze kilka miesięcy temu planowałem nim jeszcze długo jeździć, dlatego przez cały ten czas na oszczędzałem na naprawach. Pech chciał, że ostatnio jeździłem autem w automacie i nie wyobrażam już sobie nic innego.

Dlatego chcę mojego kamperka sprzedać, ale nie mam pojęcia za ile mogę go wystawić. W najbliższych dniach postaram się przy nim jak najwięcej zrobić, a potem zrobić dużo lepsze zdjęcia, ale już teraz chciałem was zapytać o wasze zdanie nt. ceny.

Przedłużonych transporterów jest naprawdę mało, a takich 4x4 nie ma już prawie w ogóle. Dlatego nawet samo auto stanowi dla mnie problem z wyceną. Wydaje mi się, że coś pomiędzy 60-70k zł byłoby odpowiednią ceną, ale widziałem też kilka kamperów, które były dużo droższe, a wyglądały jak dyskoteka z lat 2000.

Minusem/plusem jest jego kolor. Niebiesko srebrny. Po pijaku można pomylić z policją.

#kamper #camper #caravaning
mybrainismyhoe - Mam do was pytanie odnośnie wyceny mojego kampera, może ktoś z was m...

źródło: comment_1619003980hmVdmg5wZl8wRhyaQUTfQH.jpg

Pobierz
  • 1
@mybrainismyhoe:
https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-transporter-samochod-volkswagen-transporter-t5-camper-ID6DLFH5.html#c885209ff3
Już porównując do tego powyżej wydaje mi się, że 65k to cena startowa - ale szczerze nie mam pojęcia ilu faktycznie ludzi zainteresujesz taką kwotą.
Wątpię żeby kolor był tak istotny dla wyboru...

Propsy za zrobienie tego sam, szukam właśnie gotowca ale w połowie tej kwoty i szczerze zdarzają się perełki prosto po przeróbce gotowe do jazdy za 30k (wiadomo inne modele, rocznik 2007).