Wpis z mikrobloga

Suzuki GSX-R 750 K7
Ktoś może mi napisać coś o tym wydechu? Dlaczego jest taki krótki? Brakuje tu jakiś elementów? Inne akcesoryjne i seryjny są o wiele dłuższe i sięgają końca wahacza. Czy przez taki krótki wydech może spaść moc? Bo to, że jest głośniejszy to słyszę. Co bym musiał dodać aby zamienić go na inny akcesoryjny ale dłuższy i cichszy. #motocykle
ethics - Suzuki GSX-R 750 K7
Ktoś może mi napisać coś o tym wydechu? Dlaczego jest t...

źródło: comment_1618980716XZ3GePaZwPSl7uU3rAWCuF.jpg

Pobierz
  • 21
@ethics: tak sobie producent wydechu wymyślił i jest, głośny będzie, do R6 podobne montowaliśmy. generalnie zmiana wydechu ze stock na jakiś custom powinna wiązać się z przestrojeniem bo w każdym przypadku może być spadek mocy / momentu / skrócenie efektywnego zakresu obrotów

wydechy w moto są dość ważne i mądrzy ludzie je liczą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ethics Po zmianie wydechu w Kawasaki Z750 z 2008 roku z oryginalnego na Dominatora czyli cały przelot to moc wzrosła. Na seryjnym wydechu bardzo ciężko wkręcał się na obroty, redukcję nie pomagały, zamulał. Po zmianie jest zdecydowanie żwawy, szybciej się wkręca na obroty.
@amath: uwielbiam takich jak Ty, nie było cię tam, a wiesz lepiej co się działo. obojętnie ile bym argumentów przytoczył, robił to na żywo, miał empiryczne doświadczenie to nigdy się nie przekona twardogłowych takich jak ty, którzy zawsze wiedzą lepiej. powinni na ciebie mówić kokos.
@Negatyf: argumentem kolego sympatyczny w tym przypadku jest hamownia, czy klasyczna czy drogowa, chociaż nie wiem czy są drogowe pod moto, nie korzystałem nigdy.
miałem za to przyjemność pracy jako mechanik na wmmp, składałem parę silników motocyklowych, byłem przy ich strojeniu, wiem ile wywalały na kole jako seria, a ile po modach.

jeśli mowa by była o turbionym silniku, to wywalenie dławików za turbiną jak najbardziej pomaga i tu nie trzeba
@amath Mam w dupie gdzie pracowałeś, mogłeś nawet u prezydenta czyścić buty. Wiem jak jest i twoje słodkie wiadomości nic nie zmienią. Mocy może jest tyle samo, ale dół dużo lepszy i czuć to po zmianie tłumika.