Wpis z mikrobloga

@bartolomis: nie wcale, ale co trafię na jakąś dyskusję o #dendrofag to mogę być pewną, że ty będziesz tam pierwszy do pisania głupot i bronienia go XD
Co do tego twojego #pdk to coś ci się chyba pokręciło, ale w sumie nic w tym dziwnego patrząc na resztę twoich wysrywów. Z mojej strony EOT, bo szkoda czasu ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@rzep: Dziwi mnie, że panuje przekonanie, że Bóg jest miłosierny, tymczasem w treści samych dziesięciu przykazań jest napisane, że Bóg jest mściwy, który przewinienia karze do 7 pokolenia.
  • Odpowiedz
s--s z 9-latką to zboczenie, dziewczyna po menarche to już kobieta według niektórych kultur


@bartolomis: ale wiesz, że w ciepłym klimacie dziewczyny mają menarche wcześniej niż w Polsce? Czasami i w wieku 7 lat? To jak, stają się już w tym wieku kobietami? I według ich zasad można z nimi współżyć? Najmłodsza znana matka miała niecałe 6 lat...
Twoim błędem (IMHO) jest ocenianie innych przez prymat twoich wierzeń i poglądów,
  • Odpowiedz
@bartolomis: W przeciwieństwie do Jezusa są wspomniani przez wielu antycznych pisarzy, kronikarzy, historyków, nawet poetów. Zarówno jego stronników jak i wrogów. Cezar doprowadził do za swojego życia do zmian politycznych i społecznych w Rzymie i zapoczątkował wojnę domową i upadek republiki, podbił Galię i prowadził liczne wyprawy wojenne, Jego podobizna zdobi rzeźby i monety z tego okresu Nikt nie musiał w przeciwieństwie do Jezusa na siłą dopisywać że istniał. XDDD
  • Odpowiedz
@rzep: Zgadzam się z Tobą, poza jednym fragmentem - tym, że "przekładanie obecnej moralności na tą sprzed paru tysięcy lat jest absolutnie bez sensu. Wtedy dziewczynki wydawano wcześnie za mąż i 12 lat to nie było nic niezwykłego".
Nie zgadzam się z tym dlatego, że moralność nie jest relatywna historycznie czy kulturowo. A to, co oznacza krzywdę obecnie, oznaczało krzywdę również dla osób żyjących tysiące lat temu, nawet jeśli wtedy
  • Odpowiedz