Wpis z mikrobloga

przeszkadzałby mi brak szacunku dla kobiet


@bartolomis: może, obracamy się w hipotetycznym scenariuszu, więc możesz sobie wybrać korzystną dla siebie opcję. Natomiast nie ufam, że jeśli nie jesteś w stanie kontestować prawd wiary w chrześcijaństwie, robiłbyś to samo w islamie. Taki Mahomet, który poślubił 6-7 letnią Aiszę a 3 lata później małżeństwo skonsumował mnie zwyczajnie obrzydza. Natomiast religia zakłada, że to co jest zawarte w jej świętych księgach jest obiektywną
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 21
@bartolomis: komiksy powstały w wyniku natchnienia siły wyższej, dowodzą istnienia Batmana, mamy tam walkę dobra ze złem, a co najważniejsze nie ma tam słowa o pan boziu który uwielbia męczyć i torturować ludzi, zło jest złem a nie jak w tej makulaturze katolików gdzie jedynym złym i misciwym bohaterem jest sam bog który co chwilę wymyśla nowe zasady gry.
  • Odpowiedz
co jest do kontestowania w "nie zabijaj", "nie kradnij"?


@bartolomis: Pomijając to, że cały dekalog opary jest na zakazach, są sytuacje w których zabić należy - przykładowo gdy ktoś bardzo cierpi i o to prosi.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 34
@rzep: Bóg cię kocha bezgraniczną miłością. No chyba że twoi starzy nie zapłacili księdzu, to wtedy jedyna na co zasługujesz to wieczność bólu i cierpienia.

Ale pamiętaj: BÓG CIĘ KOCHA
  • Odpowiedz