Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gorbo2004: 17 paneli nie całe 5.5kw na południowy wschód pod jakim kątem nie pamiętam bo instalacja ma już ponad rok i zapomniałem jakie było nachylenie dachu jak sprawdzałem
  • Odpowiedz
@bartix133: A mam pytanie jako laik co nie ma z tym styczności, te dane można odczytywać aplikacja w samej sieci lokalnej bez wyjścia na świat? Trzeba korzystać z serwerów zewnętrznej firmy?
  • Odpowiedz
@bartix133: wejdź w ustawienia routera i znajdź IP inwertera, jeśli masz na kablu. Jak nie masz dostępu do routera to są apki na telefon co szukają wszystkich urządzeń w sieci (np. Fing). Jeśli to Fronius z ekranem to tam też idzie sprawdzić czy jest połączenie z netem.
  • Odpowiedz
@michallukawski super. Dzięki za info. Ile wyciągasz kWh w skali roku? Kat nachylenia pewnie 22.5°. Tak pytam bo też będę przymierzał się chyba do paneli jedynie na dachu nie mam super dużo słońca więc będę musiał kupić więcej paneli niż 8-10
  • Odpowiedz
ja mam na datamenagerze model symo


@bartix133: A spróbuj może z pvmonitor. U mnie działa bdb pvmonitor, solarweb czy pvoutput

Datamanager się wysypuje jak ma słaby sygnał WiFi,


@qwerty93: o to to wifi tam leży, pierwszą konfigurację wykonałem kablem bo zasięg słabiutki, teraz nad falownikiem mam Xiaomi Mi WiFi Repeater 2 (kupiłem kiedyś w jakimś chińskim sklepie za 20zł z darmową dostawą) i od 2019 fronius działa na
DRESIARZZ - > ja mam na datamenagerze model symo

@bartix133: A spróbuj może z pvmo...

źródło: comment_1618949014GKLwMJSgO3BHCBUpSFaq9g.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@bartix133: Wgraj nową wersje softu do datamanagera, powinno pomóc. Jeśli nadal tak będzie, to przypisz mu na sztywno adres ip, a nie dynamicznie- były niektóre softy które nie radziły sobie z DHCP i być może ten masz wgrany.
  • Odpowiedz