Wpis z mikrobloga

  • 107
Przecież fifa i uefa to stare siwe chłopy które robią na swoich wałach więcej monet niż mennice. Superliga nie wydaje mi się żeby była jakimś super pomysłem, ale idzie to w dobrym kierunku bo ktoś w końcu przeciwstawił się monopolowi. Zrobili ligę narodów, mistrzostwa w Katarze (gdzie pracownicy z krajów trzeciego świata żyją jak zwierzęta i giną na budowie) gdzie było smarowane i to grubo żeby Katar to dostał. W zimę. I oni jakoś w dupie mieli piłkę klubową, Katar zapłacił to będzie miał. Sraja się bo ucieka im nie dojna krowa, a całe pastwisko. Transmisje telewizyjne, umowy sponsorskie, będą największe w historii futbolu prawdopodobnie a oni co teraz mają powiedzieć swoim kontrahentom? Sory, nie będzie np. dwumeczu United-Barcelona ale wzamian puścicie sobie Valencia-Everton w tej samej cenie.
Wodospad finansowy zamienił się w wąż ogrodowy i nie wiedzą co robić.
Zabronią im grać? Już widzę kto oglada La ligę bez Realu Atletico i Barcy albo premier league bez top 6.
Tak samo jak mistrzostwa świata z zawodnikami spoza superligi
To we Włoszech chyba #!$%@? Balotelli wróci do kadry
Srają się o ideologię, że niszczą futbol, a kto przymyka oczy na finanse PSG, City a krzywdzi mniejszych
Europejskie finały w innych kontynentach
Liczę że super liga ewouluje w np. dwie ligi gdzie będą spadki i awanse.
Poza tym jak kluby z super ligi będą miały mnóstwo $$$ to zarobią również inni np. na transferach. I w końcu będzie to super liga, rzeczywiście ogólnie mocna paka a nie że w lidze mistrzów tak naprawdę najczęściej półfinały robią się mocne.
Cieszy na pewno jedno
Koniec #!$%@? monopolu.
#pilkanozna #superliga #premierleague #seriea
#laliga #bundesliga #ligue1
  • 21
@Padoks: bawi mnie to jak sie na reddicie i twitterze soyboye spuszczaja nad tym jak to sobie bruno fernandes wrzucil na story ze "dream can't be buy", taki z niego dobry i wspaniały honorowy człowiek, ale jakos nikogo to nie interesuje ze Katar sobie kupił MŚ i że ludzie tam giną na budowie, o tym już piłkarze nie tweetują, najważniejsze jest że ten przebrzydły Perez nie chce oddawać haraczu dla UEFY,
@bartix1997 każdy z nas lubi takie historie gdzie słabszy wali silniejszego patrząc tylko czy równo puchnie i ja nie jestem wyjątkiem, sęk w tym że mnie po prostu bardziej cieszy fakt że ktoś dziadom #!$%@?ł kopa w taboret aż nogę urwało. A super liga obecnie boli mnie trochę że biedniejszym nic się nie dostaje ale liczę że ten pomysł się rozwinie i znajdą się miejsce dla rywali goliatow. Zresztą #!$%@? Uefa ani
@Padoks: Wiadomka że chodzi o podział tortu. Jakimś wielkim kibicem nie jestem, ot czasem obejrzę jakieś miszczostwa czy jakiś mecz z ziomkami więc raczej mam #!$%@? ale chciałbym żeby potoczyło się to tak:
-Eufa/Fifa i reszta leśnych dziadów #!$%@? te superkluby z każdych możliwych reprezentacji, ban na transfery itp. Topowe ligi dostają ostro w #!$%@? finansowo, fala bankructw, Bajern sprzedany do Dubaju, Menczester gra w Szikago, ekstraklasa awansuje na 9 miejsce
bawi mnie to jak sie na reddicie i twitterze soyboye spuszczaja nad tym jak to sobie bruno fernandes wrzucil na story ze "dream can't be buy"


@ActiveekHere: No i? Sam się nad tym "spuszczam", bo zajebiście Bruno postąpił. Superliga zniszczy futbol.
@Padoks: Problem jest taki że to nie ma ewoluować, bo po to wchodzą te kluby a głównie ich właściciele, aby miały gwarancje ciągłego stałego dopływu gotówki, a nie bawienie się w sportowe ecie pecie i jakieś spadki.
Uefa to dno, ale LM przynajmniej ma jakieś ciągoty w kierunku rywalizacji, superliga to zwykły cyrk obwoźny.
@Barteqmasi #!$%@?ął i sobie głupi ryj rozwalił xD liczyłem że pod naciskiem wyjdzie coś w stylu że będą awanse i spadki dotyczące wszystkich chętnych. Jestem trochę zszokowany że rozegrali to jak amatorzy, takie nakłady finansowe, dostęp do wielu specjalistów prawa, analityków, marketingowców, myślałem że to jest zaplanowane, przygotowane na ruchy fify/uefy a to wszystko wygląda tak jakby wszyscy pili od piątku w jednym hotelu i wpadli na pomysł pływając w morzu wódki.
@Barteqmasi ich sponsor główny to nie jest jakiś januszex w wersji amerykańskiej tylko wieloryb spoza świata piłkarskiego, w biznesy to akurat potrafią się bawić a tu wyszło jak wyszło, stąd zdziwienie. Śmierdzi mi tu albo niesamowitą amatorką albo jakieś grube sprawy poleciały za "kurtyną" a media dają papkę tłumaczącą wszystko. Albo jedno i drugie
@Padoks: Wiesz Coca Cola kiedyś wpadła na pomysł że skoro zyski spadają to zarżnijmy produkt który przynosi im miliardy i wprowadźmy nowy :)
Coca Cola to nie Januszex, a jednak zrobili coś takiego.
@Barteqmasi dobra ale tu masz 12 klubów z topu światowego jeśli chodzi o rozpoznawalność na naszej planecie, każdy z nich jest potężna marką i firmą zatrudniającą specjalistów w różnych gałęziach swojej działalności. Plus do tego JPMorgan. Dla mnie skala nieprownywalna bo branża inna,zasoby inne, a przede wszystkim Coca-Cola to mimo jej ogromu jedna światowa firma, tutaj było łącznie ich trzynaście.
@Barteqmasi wymieniasz pojedyńcze przypadki ale pomijasz fakt że budowali swoją markę latami, większość z nich osiągala lub osiąga duże sukcesy sportowe, parę tych klubów to co najmniej sto lat historii i doświadczenia. Tylko ignorant może myśleć że 12 firm korpo z samego szczytu swojej dziedziny plus magnat finansowy posiadający filie na całej planecie nie umie robić biznesów. Każdemu można wytknąć błędy, sęk w tym że na dłuższą metę (co wskazuje historia ich