Wpis z mikrobloga

Niedawno rozpoczęła się dyskusja o szkołach przyjaznych osobom LGBT+.

Niestety muszę stwierdzić, że większość szkół nie jest przyjazna osobom LGBT+, nie jest też przyjazna osobom hetero.

Ogólnie większość szkół w tym kraju niestety nie jest przyjazna żadnym osobom.

#polska #szkola #oswiadczenie
  • 76
  • Odpowiedz
@MG78: ja po latach trochę doceniam ten system, dostaliśmy tyle niepotrzebnego materiału na głowę i tyle sprzecznej logiki że nasz mózg zaczął wyrabiać sobie mechanizmy obronne, nauczył się przyjmować wiedzę ważną i pomijać nieważną, nauczył się z jakich lekcji uciekać, na jakie chodzić, dostosował się poruszania w syfie w którym normalni ludzie wymiękają. I teraz w tej nielogicznej i sprzecznej rzeczywistości polskiego piekiełka w której się poruszamy możemy się łatwiej
  • Odpowiedz
dostosował się poruszania w syfie w którym normalni ludzie wymiękają. I teraz w tej nielogicznej i sprzecznej rzeczywistości polskiego piekiełka w której się poruszamy możemy się łatwiej odnaleźć


@ewolucja_myszowatych:
A pomyślałeś, że to działa także w drugą stronę?

Że "polskie piekiełko" właśnie tak wygląda dlatego, że jest tworzone przez ludzi, których szkoła ukształtowała tak, a nie inaczej?
  • Odpowiedz
@MG78:
Kurde, skąd tu się wzięło tylu obrońców polskiego systemu edukacji? o_O
Ja radziłem sobie w szkole dobrze, zawsze byłem prymusem - nagrody, czerwone paski i takie tam pierdoły... a i tak uważam, że obecny system słabo się sprawdza, a z każdym rokiem będzie tylko gorzej...
  • Odpowiedz
@MG78: coś w tym jest. Już nie wspominając o generalnie nieprzyjemnej atmosferze, nieatrakcyjnym wyglądzie, czy nauczycielach, którzy są istną loterią :P
  • Odpowiedz
Tragedia są systemy skandynawskie gdzie produkujesz bezsilne jednostki które są jedynie elementami systemu, doskonale wymienianymi konsumentami.


@rachuneksumienia: Mieszkałem przez rok niedaleko norweskiego przedszkola. Tam kształcą silne jednostki. Dzieciaki przez cały prawie czas na zewnątrz, nie ma że wieje czy dżdży. Zajęcia praktyczne.
W porwaniu z polskim systemem, to tam było znacznie mniej zmiłuj się.
  • Odpowiedz
W kwestii przeładowania przedmiotami to uważam, że szczególnie przedmioty ścisłe takie jak chemia, fizyka, geografia i historia są skandalicznie mało nauczone


@rachuneksumienia: Coś musiało ustąpić, by władować religię jako 5 najważniejszy przedmiot
  • Odpowiedz