Wpis z mikrobloga

Ludziom, którzy chwalą deflację za PO i ganią inflację za PiSu chcę przypomnieć 3 liczby:
kurs dolara w momencie obejmowania przez PO władzy - 2,52 złotego
kurs dolara w momencie zdawania władzy przez PO - 3,77 złotego
kurs dolara po 6 latach rządów PiS - 3,79 złotego

  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

to taktyka uzywa przez Hrynkiewicz w stosunku do lekarzy? xD


@93michu93: mało skuteczna ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ziomek, gdyby troche bogatsi ludzie wyjechali z tego kraju to bys dopiero zobaczyl
  • Odpowiedz
Gdyby nie to pokolenie, byś miał tutaj jak w Tadżykistanie czy Nigerii.


@Fan_Morawieckiego: w swoich czasach swietnosci tak, zrobili super robote jednak teraz bardzo latwo nimi manipulowac, a w publicznej telewizji, ktora stala sie pisowska w kazdych wiadomosciach leci propaganda.

Nie chce podawac dokladnych liczb bo moglbys wyliczyc ile zarabiam, a tego bym nie chcial ale wypelniajac pit i widzac ile zaplacilem na PRZYMUSOWA emeryture, ktorej nie chce i skladki
  • Odpowiedz
w swoich czasach swietnosci tak, zrobili super robote jednak teraz bardzo latwo nimi manipulowac, a w publicznej telewizji, ktora stala sie pisowska w kazdych wiadomosciach leci propaganda.


@93michu93: To Twoja opinia.

Nie chce podawac dokladnych liczb bo moglbys wyliczyc ile zarabiam, a tego bym nie chcial ale wypelniajac pit i widzac ile zaplacilem na PRZYMUSOWA emeryture, ktorej nie chce i skladki zdrowotne to glowa mala. 19% dochodowego i potem 32%
  • Odpowiedz
Zeby jeszcze dokladniej zobrazowac moznaby wziac np. jakies auto i pokazac ile Polak moze kupic takich aut na rok, a ile Niemiec


@93michu93: Tak, Niemcy są bogatszym krajem. Jednym z nielicznych bogatszych od Polski, gdy biedniejszych są dziesiątki.

45% od 250731 euro vs 85 828zl xD

ale teraz fikolka
  • Odpowiedz
@Fan_Morawieckiego: gosciu, 42% maja od 52 551 euro. Przelicz juz sobie sam ile moga za to kupic nowych skod octavii. Poza tym, dlaczego chcemy wprowadzac wyzsze podatki? Europa zachodznia to robila i umiera, coraz mniej ludzi, coraz wiecej przybyszow. Idzmy ta sama droga, nam sie uda
  • Odpowiedz
@Fan_Morawieckiego: wg mnie? Oczywiscie, ze niesprawiedliwe. Dochodowy jest najmniej efektywnym podatkiem, praktycznie jego rozliczenie idzie na urzednikow, ktorzy to robia ale tez wiadomo, ze im wiecej urzednikow tym wiecej glosow na dana partie. W mojej opinii podatek od pracy powinien zostac jak najszybciej zniesiony.
  • Odpowiedz
wg mnie? Oczywiscie, ze niesprawiedliwe. Dochodowy jest najmniej efektywnym podatkiem, praktycznie jego rozliczenie idzie na urzednikow, ktorzy to robia ale tez wiadomo, ze im wiecej urzednikow tym wiecej glosow na dana partie. W mojej opinii podatek od pracy powinien zostac jak najszybciej zniesiony


@93michu93: czyli w Polsce są niższe i bardziej sprawiedliwe podatki dla ambitnych i pracowitych
  • Odpowiedz
@Fan_Morawieckiego: przez te sprawiedliwe podatki ludzie uciekaja w szara strefe i dostaja minimalna, a pod stolem 3 razy tyle. Nie nie sa sprawiedliwe i nikt normalny nie mysli o nich, ze jak jestem abitny i pracowity to zaplace wiekszy podatek z przyjemnoscia. Chyba, ze ty tak masz, wtedy wez 90% swoich dochodow na fundacje jeszcze wysylaj ale od mojego hajsu wara.
  • Odpowiedz
przez te sprawiedliwe podatki ludzie uciekaja w szara strefe i dostaja minimalna, a pod stolem 3 razy tyle. Nie nie sa sprawiedliwe i nikt normalny nie mysli o nich, ze jak jestem abitny i pracowity to zaplace wiekszy podatek z przyjemnoscia. Chyba, ze ty tak masz, wtedy wez 90% swoich dochodow na fundacje jeszcze wysylaj ale od mojego hajsu wara.


@93michu93: Opisujesz Polskę czy Niemcy z o 1/3 wyższymi podatkami
  • Odpowiedz