Wpis z mikrobloga

@Fan_Morawieckiego: ty chyba troll jestes. Pelo to takie samo gowno jak pis, i co ty w ogole porownujesz jak kurs dolara latal jak choragiewka? Wziales dzisiejszy kurs 3.79, a dlaczego nie sprzed tygodnia 3.95? Porownanie z dupy nic nie wnoszace. To tak jakby powiedziec, ze za platfusow kurs franka byl niecale 3 zl, a za pisu prawie 4zl. Ten post nic nie wnosi, niczego nie pokazuje i w ogole jest z
@Fan_Morawieckiego: ale wziales sobie zmienna, ktora z tygodnia na tydzien moze sie zmieniac o 20gr. Wez moze zerknij na inflacje, ktora pokazuje realna sile nabywcza pieniadza. Juz ktorys Twoj post komentuje i patrzac na twoja wiedze z ekonomii juz wiem dlaczego jestes Fanem Morawieckiego - tak jak powiedzial kiedys Vateusz bedziesz za miske ryzu robil bo tutaj chodzi tylko o management of expectations
ale wziales sobie zmienna, ktora z tygodnia na tydzien moze sie zmieniac o 20gr. Wez moze zerknij na inflacje, ktora pokazuje realna sile nabywcza pieniadza.


@93michu93: Ale to cena dolara nie ma wpływu na realną siłę nabywczą pieniądza?

Juz ktorys Twoj post komentuje i patrzac na twoja wiedze z ekonomii juz wiem dlaczego jestes Fanem Morawieckiego - tak jak powiedzial kiedys Vateusz bedziesz za miske ryzu robil bo tutaj chodzi tylko
Nigdy tak nie powiedział, więc wiem czemu się ze mną nie zgadzasz - jesteś patologicznym kłamcą i oszustem


@Fan_Morawieckiego: nigdy nie powiedzial, ze ludziom sie w dupach poprzewracalo i gospodarka sie rozwija i ludziom coraz lepiej i zeby zaakceptowali znizki to najlepiej zrobic jakis kryzys albo wojne ale wojny nie chca?
nigdy nie powiedzial, ze ludziom sie w dupach poprzewracalo i gospodarka sie rozwija i ludziom coraz lepiej i zeby zaakceptowali znizki to najlepiej zrobic jakis kryzys albo wojne ale wojny nie chca?


@93michu93: Nie. Sprawdź może co mówi, zamiast zgadywać
@Fan_Morawieckiego: dlaczego zestawiasz kurs złotego z kursem dolara?

Serio pytam, jaką merytoryczną wiedzę mamy z tego wyciągnąć.

Bo jeśli mamy wyciągnąć z tego wiedzę że złoty osłabł to było to nieuniknione ze względu na podniesienie płacy minimalnej o ponad 60%.
Do tego trzeba dodać że był to okres wielu dofinansowań z wspólnoty europejskiej na małe i średnie inwestycje.

Wolałbym takie porównanie nie do kursu Dolara ponieważ jest ma okresy rozchwiania, a
dlaczego zestawiasz kurs złotego z kursem dolara?


@aarahon: bo to najważniejsza międzynarodowa waluta i główna waluta rozliczeniowa w handlu
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Dolar-miedzynarodowy-1556421.html

Wolałbym takie porównanie nie do kursu Dolara ponieważ jest ma okresy rozchwiania, a do kursu Euro, bo to właśnie ta waluta gra największą rolę w naszym handlu i to ona pokazuje czy gonimy inne gospodarki czy zostajemy w tyle. Robiłem taką tabelkę z kursem Euro od 2015 i wynikało z niej
@93michu93: Ale wiesz misiu, że inflacja może być nawet i 15% i jeśli kurs waluty jest stabilny a płace realne rosną (czyli płace nominalne minus inflacja) - i jeszcze jak w przypadku obecnej Polski masz nadwyżkę w saldzie obrotów bieżących - to de facto się bogacisz wobec innych krajów? ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@SiegfriedvonMarienstadt: https://www.money.pl/gospodarka/srednia-pensja-to-5-tys-zl-nawet-nie-polowa-tego-oto-cala-prawda-o-zarobkach-w-polsce-6617265135204960a.html#:~:text=GUS%20twierdzi%2C%20%C5%BCe%20%C5%9Brednia%20pensja,r%C4%99k%C4%99%20przy%20umowie%20o%20prac%C4%99.

Wiem, wiem, niemcy nam zazdrosza tego bogactwa. Dodajmy jeszcze gigantyczny dlug Polski i mamy kraj mlekiem i miodem plynacy.

Btw. kurs naszej waluty jest stabilny? Wzgledem jakiej? Euro juz za 4.67 w tym miesiacu bylo, dolar ponad 3.9
w naszym handlu?


@aarahon: A nie?

Btw. kurs naszej waluty jest stabilny? Wzgledem jakiej? Euro juz za 4.67 w tym miesiacu bylo, dolar ponad 3.9


@93michu93: To w takim razie euro i dolar także stabilne nie są.

Wiem, wiem, niemcy nam zazdrosza tego bogactwa. Dodajmy jeszcze gigantyczny dlug Polski i mamy kraj mlekiem i miodem plynacy.


@93michu93: Prosty test na inteligencję
Czy jesteś w stanie podać jak wysoki jest
To w takim razie euro i dolar także stabilne nie są.


@Fan_Morawieckiego: w euro nie inwestowalem za bardzo, nie znam sie, dolar jest waluta rezerwowa i ogolnie jest stabilny, moznaby go drukowac wszystkimi drukarkami swiata przez tydzien i dalej by sie za wiele nie stalo.

Prosty test na inteligencję

Czy jesteś w stanie podać jak wysoki jest dług Polski i zestawić tą liczbę z tym o ile Niemcy się zadłużyli TYLKO
podam przyklad na ktory nie jestem za glupi - zarabiam 5k netto miesiecznie, wydaje 10k. Co miesiac chodze do banku po kolejny kredyt ale na ulicy rozglaszam, ze jestem bogaty i na wszystko mnie stac. Za nie swoj hajs jest latwo rzadzic, wiele krajow przed koronawirusem mialo zrownowazony budzet, naszym rzadzacym nigdy sie nie udalo, nawet nie bylo blisko.


@93michu93: widać, że jesteś głupi.
Skoro zarabiam 5k, wydaję 10k, żaden BANK
A nie?


@Fan_Morawieckiego: biorąc pod uwagę ile rzeczy kupujemy z europy i ile eksportujemy to nie. Chyba że chodzi Ci o obrót który generują spółki skarbu państwa to być może ale przypominam że to obywatele płacą podatki i utrzymują państwo a bogate państwo nie oznacza bogatych obywateli.
biorąc pod uwagę ile rzeczy kupujemy z europy i ile eksportujemy to nie. Chyba że chodzi Ci o obrót który generują spółki skarbu państwa to być może ale przypominam że to obywatele płacą podatki i utrzymują państwo a bogate państwo nie oznacza bogatych obywateli.


@aarahon: dobrze, że w Polsce akurat mamy relatywnie bogate i państwo i obywateli
byc moze "srednio" ale wystarczajacy, zeby wylapac propagande pis.


@93michu93: Być może nie jesteś wystarczająco pojętny, by pewne rzeczy zrozumieć.

Nie musze ci pisac, czym sie zajmuje, ale mozesz wiedziec, ze co miesiac panstwo zabiera mi mase pieniedzy.


@93michu93: To się wyprowadź, to naturalne, że właściciel mieszkania pobiera pieniądze za wynajem, a państwo za użytkowanie ziemi i infrastruktury.
Jak Ci się nie podoba mieszkanie i jego cena, zmieniasz.
To się wyprowadź


@Fan_Morawieckiego: to taktyka uzywa przez Hrynkiewicz w stosunku do lekarzy? xD
Potem blagaja studentow, zeby przyszli pomagac z covidem.

Ziomek, gdyby troche bogatsi ludzie wyjechali z tego kraju to bys dopiero zobaczyl jak wyglada socjalizm i rownosc.

Jak mi sie nie podobaly ceny wynajmu to kupilem mieszkanie, ale wiesz co, przykre jest, ze porownujesz zmiane mieszkania do zmiany kraju. Tutaj sie urodzilem i chcialbym tutaj zyc, problemem jest