Wpis z mikrobloga

@wk26t na leanie się nie znam, ale według mnie, to raczej sięga pod inżynierię produkcji. Osobiście wszystkiego liznąć jest dobrze. Nie mniej, musisz swoje siły na skupić bardziej na jednym punkcie. VBA generalnie też się zawsze przyda, gdziekolwiek byś nie pracował z Excelem, to warto choć podstawy znać. Także, wszystko zależy gdzie chcesz uderzać po studiach.
@MrFruu: ciężko się ukierunkować chyba na drugim roku, co prawda poznałem już trochę branżę i wiem co może mnie zainteresować (logistyka produkcyjna) a co nie - transport. Tylko nie wiem, czy takie nastawianie się na coś w drugim roku studiów to rozsądne, ponieważ w wakacje byłem na stażu w dziale logi produkcyjnej i bardzo mi się podobało, a teraz mam przedmioty związane z procesami, z zarządzaniem procesowym i również bardzo mi
@wk26t: Zalezy co jest realizowane i jak. Kiedyś byłem na pierwszych praktykach na utrzymaniu ruchu to inżynier mnie uczył jak w praktyce wygląda automatyka, sterowanie itp.
A kiedyś pracowałem dla Maintpartnera gdzie pomagałem wdrożyć nowe zasady utrzymania ruchu (zapobieganie i usuwanie awarii) i poznałem właśnie co to jest lean management, TPS, CMMS itp.
@wk26t: Nie wiem, to była dość krótka, tymczasowa praca, a sam na logistyce tak bardzo się nie znam. Mp podałem jako przykład, chodzi mi o to by poszukać jakichś praktyk czy staży, może właśnie w firmach które same nie zajmują się produkcją ale obsługą zakładów w tych dziedzinach jak utrzymanie ruchu czy logistyka.
Ewentualnie jakieś duże firmy, które mają zakłady, magazyny itp w różnych miejscach i muszą ogarniać takie rzeczy jak
@wk26t: lean jest i na produkcji i w logistyce. Przyswoj sobie podstawowe pojęcia typu VSM etc. Przeczytaj drogę toyoty czy coś takiego. Będzie Ci to za pewne potrzebne żeby błysnąć na rozmowie o jakieś praktyki, a tam już poznasz lean w praktyce później przeszkolą Cię po swojemu (każda firma bazuje na tym samym ale jednak trochę to modyfikuje)

Znaczy w praktyce, w zagranicznym korpo zarządzanym przez polski menedzment będzie to po
Z optymalizacja procesów produkcyjnych też. Wdrażanie nowych surowców, produktów, przygotowywanie pod to maszyn, ogarnianie przezbrojen od strony co do czego, Parametryzacji maszyn, rozwiązywanie bieżących problemów produkcyjnych. Minimalizacja strat takich jak odpad, nadkonsumpcja, straty efektywności. Akurat ja pracuję w takiej gałęzi przemysłu że proces jest całkowicie zautomatyzowany, także optymalizacja polega zazwyczaj na znalezieniu lepszych nastaw, tydzież nnych rozwiązań technicznych (dlatego wymaga to ogólnej wiedzy i z automatyki i mechaniki i statystyki i wielu
@wk26t: przy czym z tym VBA etc to też tak się na 100% nie sugeruje moja wypowiedzią bo jak mówię logistykiem nie jestem więc nie do końca wiem co z umiejętności bardziej technicznych jest przydatne komuś kto będzie pracował na takim stanowisku (no ale na pewno coś jest, a Lean to dodatek)