Wpis z mikrobloga

@jmmzon: próbowałeś pracować bez monitora? W tej chwili mam desktop + 27" monitor 4k
nie wiem czy bym przywyknął, chodzi mi o to, że z macbookiem mógłbym szybko zmienić środowisko pracy
hałasują w wielkiej płycie, to wychodzę gdzieś na miasto
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sekularyzacja: Pracowałem też bez monitora, komfort jest mniejszy, ale nie jest źle: na pewno lepiej od 14 calowego, ale 16:9 laptopa z Windows. Na pewno też gesty i wirtualne pulpity miały dodatkowy wpływ na to, że komfort był ok. Tylko ja mam wyłączone skalowanie (tzn wybraną opcję, żeby jak najwięcej treści się mieściło na ekranie - bez tego byłoby słabo

Ja pracuję na 25" 2560x1440 więc trochę mniejszy mam przeskok.

Jeżeli
@Sekularyzacja: trochę za mały do komfortowej pracy. Ewentualnie można trzymać laptopa bliżej od głównego monitora bo ma dobrą gęstość pikseli, ale pasuje mieć podstawkę żeby wyświetlacze były na podobnej wysokości. Nie wiem czy nie lepiej jest mieć jeden większy monitor bo MacOS słabo obsługuje pracę na 2 monitorach (np. otwierasz aplikacje na jednym monitorze, a otwiera się w drugim; problemy z wygaszaczem). Jak bym miał kupować maca drugi raz to kupiłbym
@Sekularyzacja: Zależy jaki język i co dokładnie robisz. W tamtym roku spędziłem miesiąc w szpitalu i normalnie pracowałem na macbooku pro 13", ale ja akurat piszę w golangu.