Wpis z mikrobloga

@Ignacy_Loyola tak w dużym skrócie chodziło mi o regulacje i ich nadmiar z powodu tego, że ludzie są naiwni i głupi, a nie sam fakt napowietrzania, ale widać niektórych takie rozumowanie przerasta.

@Gaku745 tak, jebło mi się, chociaż z drugiej strony jednak uważam że komunizm jest bardziej zamordystyczny, więc dokonując takiego przeinaczenia nie obraziłem socjalizmu. Chyba że socjalizm to większe regulacje i władza odgórna niż komunizm, hmm...
@Razi91: Nie, w komunizmie nie ma państwa.

Communism (from Latin communis, 'common, universal') is a philosophical, social, political, and economic ideology and movement whose ultimate goal is the establishment of a communist society, namely a socioeconomic order structured upon the ideas of common ownership of the means of production and the absence of social classes, money, and the state.


Source: https://en.wikipedia.org/wiki/Communism

W skrócie i po polsku podkreślając najważniejsze
@Gaku745 wiesz że to zakończy się tym, że będą komisję ustalające coś się za co należy? To inaczej po prostu nie może działać, bez pieniędzy jakoś będzie musiała następować wymiana dóbr, np. odzież za żywność. To trzeba wycenić, a bez pieniędzy to musi być ustalone. Inaczej niż bez organu regulującego takich spraw po prostu się nie da na dłuższą metę funkcjonować ¯_(ツ)_/¯. Nie będzie się to nazywało państwem, to inaczej... Rada plemienna?