Wpis z mikrobloga

Cześć. W najbliższym czasie (najbliższe pół roku) chciałbym ruszyć temat kupna mieszkania. Jestem troche zagubiony i nie wiem jakie kroki podjąć po kolei.

Przede wszystkim nie jestem pewien czy dostanę kredyt i jaką zdolność wyliczy mi bank. Finansowo spokojnie to udźwignę, ale sek w tym, że prowadzę działalność dopiero od 13 miesięcy. Chciałbym w pierwszej kolejności po prostu dowiedzieć się czy jest możliwe uzyskanie kredytu w takiej sytuacji - czy dowolny doradca finansowy skonsultuje to ze mną, czy pobiera za to opłatę?

Jeżeli upewnie się, że mam szanse otrzymać kredyt, to co dalej? Szukać biura nieruchomości, które znajdzie mi ofertę i poprowadzi przez cały proces?

Miasto Warszawa.

#kredythipoteczny #doradcakredytowy #nieruchomosci
  • 4
Przede wszystkim nie jestem pewien czy dostanę kredyt i jaką zdolność wyliczy mi bank. Finansowo spokojnie to udźwignę, ale sek w tym, że prowadzę działalność dopiero od 13 miesięcy. Chciałbym w pierwszej kolejności po prostu dowiedzieć się czy jest możliwe uzyskanie kredytu w takiej sytuacji - czy dowolny doradca finansowy skonsultuje to ze mną, czy pobiera za to opłatę?


@janekwczoraj: Większość banków wymaga 12 miesięcy prowadzenia działalności gospodarczej. Część, wymaga aż
@janekwczoraj: doradca kredytowy -> okreslenie zdolności oraz mozliwości -> poszukiwanie na własna reke na portalach jesli to rynek wtorny -> jesli sie nie znajdzie nic, mozna isc do biura nieruchomosci -> podpisanie umowy rezerwacyjnej/przedwstępnej i dalej juz Cie nawet doradca kredytowy poinstuuje ;)