Wpis z mikrobloga

@nO-C34: tak, aczkolwiek uważam, że chyba łatwiej będzie z pianina przesiąść się na keyboard niż odwrotnie. To dwa zupełnie inne instrumenty, technika grania... keyboard, masz styl, aranż, więc lewa ręka "do tramwaju" głównie, wiodąca jest prawa. W forte/-piano obydwie ręce muszą być na zbliżonym poziomie, mało tego, zsynchronizowane (czego mój mózg np. nie jest w stanie ogarnąć, piszę z perspektywy amatora-keyboardzisty).
@nO-C34: Nie. Podstaw się nauczysz, ale bardziej złożonych rzeczy nie jesteś w stanie zagrać, jak nie masz tego oparcia palców na klawiszach. Z pewnością ćwiczenie na keyboradzie ci nie zaszkodzi, ale będzie szalenie ograniczające.
@tomtom666: dziękuję za link do Twojego poradnika, wiele mi rozjaśnił.
Tak chodzi o pianino. Mam jeszcze jedno pytanie, ze względu na sąsiadów którym nie chce uprzykrzać życia chciałbym używać słuchawek nausznych do nauki. Masz może jakieś wskazówki?
@nO-C34: dobre słuchawki potrafią zrobić różnicę, ale prawdę mówiąc, jak teraz kupiłem jakiś szmelc bo stare dobre mi się spaliły, to dużą różnicę usłyszałem tylko na początku, a po jakimś czasie już jest "normalnie". Pewnie jakbym teraz dobre podłączył, też usłyszałbym dużą różnicę, która by znikła po tygodniu, jakbym się przyzwyczaił.