Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Portier-Harry_Portier: a co do tego, że tekst się nie pokazuje - to mam wadliwy ekran LCD czy Jak? Podłączyłem wszystko według tego schematu i lipa...
Zauważyłem, że jak docisnę mocniej kable na pinach (tych na zdjęciu wyżej) to pokazują się białe prostokąty na górnym segmencie, a jak puszcze to znów jest tylko niebieski Backlight...
hesa656 - @Portier-Harry_Portier: a co do tego, że tekst się nie pokazuje - to mam wa...

źródło: comment_1618680978TyXys9sDjUYLy85jfSBTTI.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@hesa656: Nie wiem. Sprawdź czy dobrze przylutowane i pokręć kontrastem, może się pokaże. Przy samym zasilaniu, nawet bez arduino, kręcąc kontrastem powinny pojawiać się i znikać prostokątne pola liter w górnej linii wyświetlacza. Ustaw je tak, żeby było je ledwo widać, tak jak na obrazku wyżej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tjmps: nieee no raczej nie - Arduino podpięte mam pod laptopa, a na necie pełno filmików gdzie też mają podłączone pod laptopa i wyświetlacz im działa.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MojaPuffa: kod jest ze strony Arduino

#include
#include

LiquidCrystal_I2C lcd(0x27,20,4); // set the LCD address to 0x27 for a 16 chars and 2 line display

void setup()
{
lcd.init(); // initialize the lcd
// Print a message to the LCD.
lcd.backlight();
lcd.setCursor(1,0);
lcd.print("hello bitches");
}
  • Odpowiedz
@hesa656: spróbuj zamiast 0x27 wpisać 0x20 , a potem 0x38. Może na innym adresie ruszy. Te konwertery mogą mieć różne adresy, zależy to też od też od zastosowanego chipa PCF8574AT (końcówka AT lub T ) czy zlutowanych zworek.
  • Odpowiedz