Wpis z mikrobloga

Ostatnio przeczytałem na wykopie, że minimalna netto za godzinę w Polsce wynosi 13.37 zł. Jakoś nie chciało mi się w to wierzyć, odpaliłem kalkulator i przemnożyłem przez 168 godzin. Faktycznie, wyszło z tego ponad 2200 zł. Następnie podzieliłem stawkę godzinową przez kurs funta z tamtego dnia i wyszło, że Polacy jebią na minimalnej za 2.5 funta na godzinę. Ja p------ę, przecież bezdomny który żebrze pod ASDĄ w UK zarabia 4 razy tyle na godzinę, a mówimy tutaj o uczciwej pracy w europejskim kraju! To nawet za mało, żeby kupić w Maku dwa cheesburgery i kawę... Jakoś nie trafia do mnie argument, że koszty życia w Polsce są niższe. Iphone'y, nowe samochody, wakacje, czy napoje słodzone (( ͡° ͜ʖ ͡°)) kosztują tyle samo. Jak wy możecie żyć za taki "hajs" i jeszcze dawać sobie wciskać bezczelną propagandę, że Niemców irytują Wasze zarobki? Jak zwykle nic z tym nie zrobicie. Poszczekacie trochę w internecie, wstawicie na fejsika mema o Kaczyńskim, a w poniedziałek wrócicie grzecznie do swoich januszexów. #uk #przemyslenia
  • 50
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Boguslaw_Migacz: dużą zasługą obecnego stanu rzeczy są tacy emigranci jak ty. 4-5 mln ludzi które wyjechało za granicę przez ostatnie 20 lat to prawie tyle ile żelazny elektorat pisu (30%). A że frekwencja wśród polskiej emigracji waha się między 1,5 a 2,5% to widać aż nadto, że po wyjeździe macie w p-----e co się dzieje w kraju bo nie zamierzacie do niego wracać ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@Boguslaw_Migacz: nie chce bronić pisu bo nienawidzę tych złodziei jakimi są w mojej ocenie. Pochodzę z Radomia, miasta z którego wyjechali w zasadzie wszyscy moi koledzy i koleżanki. Jest jednak pewna prawidłowość, ci co zostało w PL, zarabiają znacznie lepiej od tych, co pojechali do UK. A nie kończyłem jakiegoś sztos liceum. Rocznik 84. W tym kraju da się dobrze żyć, tyle ze nie dzięki rządowi, a mimo rządu.
  • Odpowiedz
@Boguslaw_Migacz: Nie znam historii i treści tej medialnej propagandy ale faktycznie będąc w delegacji w Niemczech, Niemcy dostawali kur*icy gdy się dowiadywali że zarabiam więcej od nich xD
Powinno być "Niemcy zazdroszczą zarabianych pieniędzy przez Polaków pracujących za granicą"
  • Odpowiedz
Ja p------ę, przecież bezdomny który żebrze pod ASDĄ w UK zarabia 4 razy tyle na godzinę,


@Boguslaw_Migacz: Czyli bezdomny w UK, zarabia więcej niż pracujący w UK? To po co się przemęczać?
A co niby ma ktoś zrobić w tym temacie? Nie wiem czy ogarniesz kwestie ekonomiczne, ale Polska jest państwem biedniejszym i nie da się nadrobić różnicy jaka dzieli PL i zachód bo ktoś wyjdzie na ulice xD
Jakby
  • Odpowiedz