Wpis z mikrobloga

Uświadomiona przez kardiologa, że ciśnieniomierz nadgarstkowy to syf i nawet wyników mojego dobrego ciśnienia nie bierze pod uwagę, kupiłam naramienny z walidacja kliniczna.

Jestem w szoku, że mam tak wysokie ciśnienie.
Uświadomcie rodziców i dziadków, jeśli używają nadgarstkowych.

#cisnienie #cisnieniomierz #zdrowie #medycyna
PachneImbirem - Uświadomiona przez kardiologa, że ciśnieniomierz nadgarstkowy to syf ...

źródło: comment_16186067059CiFHbB4zMasSpmbSfvRhZ.jpg

Pobierz
  • 10
@PachneImbirem: ból to może za duzo powoedziane, ja zaciskam tak "akurat", na wyczucie. Jesli mam wątpliwości ponawiam pomiar. Może delikatnie drętwieje reka od lokcia w dol. No i ja przyjmuję leki
@Dzyszla nie wiem, poszłam do lekarza rodzinnego po tym, jak myślałam że mam zawał. Na ekg wyszedl dodatkowy skurcz, dostałam propranolol i magnez. Jestem po wyniku holtera, w zapisie skurcze nadkomorowe, komorowe i trigemie. Ja się na tym nie znam, ale nadal czuję że serducho mi bombie pomimo brania metoprololu 50mg dziennie, w razie uczucia skurczy na noc - bo nocą najgorzej, 25mg dodatkowo.
@PachneImbirem u, niedobrze :( ja się niestety na tym poznałem, jak dwa lata temu nagle arytmii dostałem i tak ostrej, że aż bolało i myślałem, że zaraz do zawału dojdzie. Po roku udało się znaleźć leki, na których jest lepiej.
Jak nie miałaś poziomu tych trzech robionych, to zrób, bo bardzo często zaburzone mogą dawać właśnie objawy arytmii.
Niemniej kardiolog powinien też od razu na rezonans magnetyczny serca skierować, żeby zbadać, czy