Wpis z mikrobloga

Sąsiadka poprosiła mnie, żebym ogarnął jej konsolę, bo się nie włącza. Okazało się, że dysk jest do wymiany.
Wysłałem więc ją do sklepu, żeby kupiła inny (w domyśle nowy), pokazałem aukcje na allegro o co mi generalnie chodzi - WD Blue 500GB - latały po 160-190zł.. Zależy nam jednak na czasie, bo wyjeżdżam w niedzielę, a dzieci nie mają na czym grać..

Teraz wracam do domu, a tu na biurku leży zawiniątko z folii bąbelkowej (ʘʘ)
W niej dokładnie taki sam dysk, jak tan który się zepsuł - więc model niemal sprzed dekady, czyli wd500lpvx, którego to montowali w pierwszych konsolach Xbox One, a wraz z nim rachunek na 150zł ( )


teraz nie wiem co robić, bo to trochę nieporozumienie, żeby za cenę nowego dysku zamontować starego, używanego dziada, który również może się wkrótce popsuć..
z drugiej strony, coś zamontować muszę, a ona do miasta jedzie jutro dopiero po południu, gdzie strona sklepu pana janusza biznesu pokazuje, że w sobotę otwarte jedynie do 13 xD więc pewnie będzie za późno, żeby im to wcisnąć i być pewnym, że przyjmą to z powrotem..
no i sprawdzając strony Neonetu, Media Expertu, i RTV Euro nie widać żadnego dysku tego typu dostępnego od ręki w sklepie ( ͡° ʖ̯ ͡°) chyba że nie uaktualniają tego na bieżąco?
Co robić Miraski? ()

Generalnie jeszcze pytanko, co by być pewnym - każdy nowy dysk 2,5' z Sata III będzie działał dobrze z tą starą konsolą? Nie ma żadnych dodatkowych wymogów? Bo już zgłupiałem przez nich xD

ps. miałem nadzieję, że może przynajmniej jest jeszcze na tym dysku nagrany stary system, co bym nie musiał się z tym męczyć, ale z tego co widzę z Zarządzaniu dyskami, to jednak sformatowany xD więc potraktowali go mimo wszystko po odzysku jak zwyczajny dysk, ale jeśli już chodzi o sprzedaż - to wtedy dysk specjalny, cena razy 2! bo to DO KONSOLI!


#xbox #xboxone #pytaniedoeksperta #dyskissd
trochę #windows #komputery #serwispc #naprawalaptopow #laptopy
Pobierz Marcinnx - Sąsiadka poprosiła mnie, żebym ogarnął jej konsolę, bo się nie włącza. Oka...
źródło: comment_1618602579aZuSbq1Qeuv75BVj0gqHMD.jpg
  • 7
@beer_man: link do wykopu niewiele mi pomoże ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Jednorybek: jeszcze bym zrozumiał, że chcą się pozbyć starego sprzętu i jakby jej go wcisnęli za max stówkę.. ale żeby za cenę nowego, lepszego dysku to już trzeba w ogóle niemieć rigczu ( _)
to jest właśnie powód dlaczego nie zostanę chyba nigdy handlowcem - nie potrafię aż tak ludzi w #!$%@?
@Just_Doesnt_Know: @sulek1124: no co wy gadacie, prosta sprawa xD

najtrudniejsze w tym wszystkim było rozebranie i złożenie obudowy xD


protip przy składaniu - odpiąć przedni panel od górnej części obudowy i to nie z powodu, jakoby ciężko było podpiąć tasiemkę, jak mówi laska w filmiku poniżej, a ponieważ nie da się tych wszystkich zatrzasków dobrze upchać.. a tak to delikatnie weszło, spokojnie tasiemka podpięta i fajnie wszystko się zamknęło
https://youtu.be/VjDZMyqMDAU?t=305