Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
#motocykle po czym poznać, że czas na wymianę opony w moto? Mam er6 79 km więc nie za wiele, opony to diablo roso rocznik 2016 nie kwadratowe, nie zajechane, po 1 cm wstydu mają jeszcze po bokach. I nie wiem, zmieniać czy nie.
  • 12
@Bachal: @Cypselus: @michalmisiek: a co panowie powiecie na takie czarne mazidło do Opon pod kątem przedłużenia trwałości gumy. Różnie na to mówią, dressing, czernidło itp. Chodzi o to, czy faktycznie Oprócz efektu wizualnego będzie efekt natłuszczenia i ochrony gumy przed słońcem nagrzewaniem wysychaniem itp dzięki czemu przy przebiegach jakie słabi latacze robią na moto pozwolą dłużej latać na gumie bez kupna nowej. Bo duża część motocyklistów częściej zmienia opony
@yellowman: Być może jak ktoś jeździ danym motocyklem rzadko, czyli 1000 km raz na kilka lat, co nie jest wcale takie rzadkie, bo sam mam jeden motocykl, który przez 4 lata zrobił trasę z garażu na podwórko, to może to ma sens. Aż poczytam o tym na youtube :p
@Bachal jeśli wizualnie są ok, mają bieżnik jeszcze zgodny z przepisami, czyli zapas jakiś jeszcze istnieje, w praktycznej jeździe nie ma żadnych uślizgów w deszczu (zakładając, że dawniej też nie miały), to możesz sobie polatać. 5 lat odparł, bo tak się przyjęło, w praktyce 6 lat też może być ok, ale nie 10. Jeśli opony nadal nie sprawiają żadnych problemów to ten rok przelataj jak chcesz