Wpis z mikrobloga

Hmm, dobrze widzę że żeby zarejestrować np. tatę na szczepienie muszę to zrobić z jego "Profilu Zaufanego"? Nie mogę zautoryzować się swoim i zapisać jego PESEL tylko muszę teraz specjalnie założyć z nim Profil Zaufany żeby można było go zarejestrować? Co za dureń to wymyślił?

#szczepienia
  • 10
  • Odpowiedz
@zenon_z_chorzowa1: tak, ktoś będzie robił głupoty swoim prywatnym profilem zaufanym i rejestrował pesele widmo. Mają tyle danych, systemy są już pointegrowane i nadal nie widzą jakie PESELe mam w rodzinie? Tam z automatu po logowaniu powinna wyskoczyć lista wszystkich powiązanych osób np. małżonków, rodziców itd. XXI wiek...

Ehh, no ale przez infolinię się udało, szkoda tylko że to jest taka bzdura że nie można jak człowiek przez Internet na nie swój
  • Odpowiedz
@Rst00:

Wysyłając SMS pod jeden z wyżej wskazanych numerów (oba numery prowadzą do jednego systemu), połączysz się z systemem, który pokieruje Cię krok po kroku. Najpierw zostaniesz poproszony o przekazanie numeru PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. System zaproponuje Ci najbliższy termin na szczepienie w punkcie położonym blisko Twojego miejsca zamieszkania. Jeśli ten termin nie będzie dla Ciebie dogodny, będziesz mógł wybrać inne daty. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem
  • Odpowiedz
@zenon_z_chorzowa1: nie, nie wycofam się z tego stwierdzenia bo ok, są inne metody ale nie rozumiem dlaczego nie można czegoś uprościć przez internet. To nie jest niewiadomo jak skomplikowane żeby dopuścić taki formularz rejestracji na inny pesel niż ten z którego ktoś się loguje profilem zaufanym.

To że są inne opcje to wiem, po prostu nie lubię dzwonić, czekać jak dzban tylko wolałbym sobie sam to wyklikać. Przez infolinię się udało.
  • Odpowiedz