Wpis z mikrobloga

Kontynuujemy naszą sagę z Ministerstwem Zdrowia i sprytnym Panem z Departamentu Innowacji. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Odpowiedź przyszła po dziewięciu(!) dniach. Nikt, nawet my, nie spodziewalibyśmy się, że to tak szybko idzie zrobić. Co o tym myślicie?

Z pisma nie wynika absolutnie nic, prócz próby zasłonięcia się skomplikowaniem sprawy (no tak, taka skomplikowana, że od ponad roku pracowali nad nią, żeby w końcu 10.04.2021 zaktualizować system), a szanowny Pan Dyrektor uważa, że skoro już połatane, to problemów poruszonych w poprzednim piśmie brak. Nie tak szybko... ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

Zatem życzymy Wam udanej lektury (nie zwracamy za popcorn, który będzie potrzebny do obserwowania tej sprawy), a coś w kościach czuję, że trzeba będzie zrobić z tego niezłe znalezisko na koniec.( ͡° ͜ʖ ͡° )*:


#barylkakrwi #krwiodawstwo #krew #zhdk #dawcaszpiku #leki
Pobierz BarylkaKrwi - Kontynuujemy naszą sagę z Ministerstwem Zdrowia i sprytnym Panem z Depa...
źródło: comment_1618564383DlPHJ1Tvt0HKjUpZmBLPbc.jpg
  • 31
@BarylkaKrwi: nie ma co opisywać. Lekarz chciał mi wypisać receptę na to niby darmowe żelazo dla krwiodawcow ale nie chciała wejść refundacja na cały lek i coś tam wystawiła niby ale w aptece mi powiedzieli że ta zniżka nie wchodzi z tej recepty i że muszę zapłacić 100% ceny
@meksykanski_falafel: Nie. Nie badamy sprawy komercyjnych programów i możliwości wystawiania przez nie takich recept, ale Twoje podejrzenie nie ma uzasadnienia w tekscie powyżej.
MZ wyjaśniło, że i komercyjne i rządowe rozwiązanie do wystawiania recept ma już taka możliwość. Teraz roztrząsamy inne argumenty Departamentu Innowacji w tej sprawie i próbujemy rozwiązać problem, który dotyczył nas wszystkich przez kilka ostatnich miesięcy.
@BarylkaKrwi: No ale czy wizyta o którą jest afera nie odbyła się właśnie w czasie kiedy komercyjne programy nie mogły wystawiać zniżek?

Strasznie próbujesz dozować informacje i szczegóły całej sprawy, co budzi poważne wątpliwości w uczciwość kręcenia gównoburzy
( ͡° ͜ʖ ͡°)
@meksykanski_falafel: cała sprawa jest przedstawiana od początku do końca na naszym profilu, każda informacja jest przedstawiana tak jak my ja otrzymujemy, a z każdym aspektem możesz zapoznać się czytając wszystkie posty związane z nią.

Cała sytuacja miała miejsce kiedy to e-recepty (program MZ) nie miały funkcjonalności wystawiania rzeczonych recept. Prosimy czytać ze zrozumieniem. ;) Dziś wrzuciliśmy też nowy post z ostatnim pismem, jutro zajmiemy się dalszą pracą nad sprawą.
@meksykanski_falafel: System gabinet.gov.pl udostępnia moduł e-recepta, która umożliwia lekarzom wystawianie recept. Można moduł ten nazwać programem, myślę, że w tej kwestii się nie pomyliłem. Program ten i wiele innych tworzą system.

Lecz nie o nazewnictwo tutaj chodzi chyba, lecz o poważne uchybienia ze strony MZ w sprawie leków refundowanych dla ZHDK i HDP
gabinet.gov.pl


@meksykanski_falafel: to jest cały system na którym pracują placówki medyczne działające wg. zasad NFZ.
W tym systemie wystawiane są zaświadczenia ZLA, w tym programie za pomocą modułu e-recepta wystawiane są recepty na leki.
Wiele wewnętrznych systemów placówek medycznych na połączenia integracyjne z systemem gabinet.gov.pl, dzięki czemu lekarze z części placówek mają dostęp do dokumentacji medycznej.