Wpis z mikrobloga

Z jednej strony #!$%@? się z gender studies, ale teologia przy tym to jakieś totalne gusła, tyle że w kosmosie. I za to wszystko więcej punktów, niż za publikację w Nature:

"Jezus ustanowił Eucharystię w Wieczerniku około 20 godzin przed tym, jak przelał krew na krzyżu. Jednak dla obserwatora, oddalającego się od Ziemi wzdłuż prostej łączącej Wieczernik z Golgotą i w kierunku od Golgoty do Wieczernika, z prędkością np. 10 km/s i znajdującego się w odległości około 69 lat świetlnych od Jerozolimy, te dwa wydarzenia były jednoczesne. Podobnie, dla kapłana dokonującego obecnie konsekrację chleba w pojeździe kosmicznym oddalającym się od Ziemi z tą samą [10 km/s - red.] prędkością, w odległości od Ziemi około 60 milionów lat świetlnych, konsekracja odbywałaby się w tym samym momencie, co śmierć Jezusa na krzyżu".


https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,142076,26948181,konajace-serce-w-hostii-spisek-ws-antykoncepcji-i-zbawienie.html

#bekazkatoli #heheszki #neuropa
  • 73
Nawet jeśli to prawda, to chemia też wywodzi się z alchemii, ale czy to znaczy, że alchemię się powinno wykładać i traktować serio za jej historyczne zasługi?


@niedoszly_andrzej: Znowu porownujesz nauki scisle z naukami humanistycznymi, ten sam błąd na ktory juz zwrocilem ci uwage. Alchemia zostala obalona metodami naukowymi, teologii nikt nigdy nie obalił.

napisałeś, że jest prekursorem filozofii, czyli filozofii w ogóle.


Mialem na mysli filozofie wspolczesna.
Znowu porownujesz nauki scisle z naukami humanistycznymi, ten sam błąd na ktory juz zwrocilem ci uwage. Alchemia zostala obalona metodami naukowymi, teologii nikt nigdy nie obalił.


@aleksander-sailor: próbujesz zmienić temat i uciekasz w jakieś różnice między humanem a ścisłymi, i że to niby ja popełniam błąd. Ale ja się nie dam nabrać, bo rozmowa jest bardzo prosta i wygląda tak:

Napisałeś m.in te dwie rzeczy:
- ze teologia to prekursor filozofii
@niedoszly_andrzej: Fakt - teologia jest prekursorem filozofii wspolczesnej. Fakt - Teologia jest nauką humanistyczną, wiec nie istnieje metoda naukowa która moglaby ja obalić. Fakt - to że ty nie traktujesz czegoś poważnie nie znaczy nic, to tylko twoja opinia.
@niedoszly_andrzej: Nie zmienilem tematu, wyjasnilem tylko twoje gownoargumenty. Ty porownales teologię do alchemii to ci tlumacze ze alchemia jest nauka obaloną, fałszywą. Teologii nikt nie obalił. To jakbys mowil ze fechtunek to nie sztuka walki bo ty jej nie traktujesz powaznie. Dostales naprawde proste logiczne wyjasnienie czemu sie mylisz, no nie wiem jak mam ci pomoc
wyjasnilem tylko twoje gownoargumenty

@aleksander-sailor: wlasnie rzecz w tym, że niczego nie wyjaśniłeś.

Po prostu chyłkiem sie wycofałeś z twierdzenia, że teologia jest prekursorem filozofii (bo rzekomo chodziło ci o średniowieczną mimo, że na początku nic takiego nie napisałeś).

I uciekasz w jakieś różnice między ścisłym a humanem, podczas gdy to nie jest istota pytania, które brzmi czy za dawne zasługi (o ile w ogóle są) należy się z automatu poważne
@niedoszly_andrzej: Teologia jest prekursorem wspolczesnej filozofii, czyli jakis 80% calej filozofii. Ty nie rozumiesz roznicy miedzy naukami scislymi i humanistycznymi i jak ci tlumacze wrecz lopatologicznie to do ciebie to nie dociera i cos bredzisz o uciekaniu xD

które brzmi czy za dawne zasługi (o ile w ogóle są) należy się z automatu poważne traktowanie dzisiaj.


Jakie dawne, teologia dzisiaj dalej działa i ma sie dobrze, te twoje przyklady z alchemia