Wpis z mikrobloga

Z jednej strony #!$%@? się z gender studies, ale teologia przy tym to jakieś totalne gusła, tyle że w kosmosie. I za to wszystko więcej punktów, niż za publikację w Nature:

"Jezus ustanowił Eucharystię w Wieczerniku około 20 godzin przed tym, jak przelał krew na krzyżu. Jednak dla obserwatora, oddalającego się od Ziemi wzdłuż prostej łączącej Wieczernik z Golgotą i w kierunku od Golgoty do Wieczernika, z prędkością np. 10 km/s i znajdującego się w odległości około 69 lat świetlnych od Jerozolimy, te dwa wydarzenia były jednoczesne. Podobnie, dla kapłana dokonującego obecnie konsekrację chleba w pojeździe kosmicznym oddalającym się od Ziemi z tą samą [10 km/s - red.] prędkością, w odległości od Ziemi około 60 milionów lat świetlnych, konsekracja odbywałaby się w tym samym momencie, co śmierć Jezusa na krzyżu".


https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,142076,26948181,konajace-serce-w-hostii-spisek-ws-antykoncepcji-i-zbawienie.html

#bekazkatoli #heheszki #neuropa
  • 73
  • Odpowiedz
Jezus ustanowił Eucharystię w Wieczerniku około 20 godzin przed tym, jak przelał krew na krzyżu. Jednak dla obserwatora, oddalającego się od Ziemi wzdłuż prostej łączącej Wieczernik z Golgotą i w kierunku od Golgoty do Wieczernika, z prędkością np. 10 km/s i znajdującego się w odległości około 69 lat świetlnych od Jerozolimy, te dwa wydarzenia były jednoczesne.


@mucher: A co to za bzdury? Zdarzenia rozdzielone interwałem czasopodobnym nie są jednoczesne w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mucher: to są jednakie gusła tylko jedne mają kilka tysięcy lat utrwalania, a drugie to "postęp".
Najlepiej poznasz po tym, że konkurują o tą samą przestrzeń podatności na dogmaty wiary w mózgach nosicieli, że się nawzajem zaciekle zwalczają. Jednak i drugie to sekciarstwo oderwane od rzeczywistości i rozumu. Walka plemion.
  • Odpowiedz
@Emerkaes: Czytałem "Gender. Perspektywa Antropologiczna" ale "czytalem" to zbyt gornolotne slowo, po jakis 50 stronach tego bełkotu w stylu neomarksistowskiego słowotwórstwa i relatywizacji niemal każdego zjawiska zwyczajnie sie poddałem, to było jak czytanie jakis łysenkistowskich rozpraw.
  • Odpowiedz
@fizyk20: Podważasz teologię lewagu? A poważnie, mnie też to się nie spina. Ale co w momencie, gdyby to wszystko działo się w czarnej dziurze?

Swoją drogą, chyba w XVII wieku kościół zwalczał rachunek różniczkowy (czy raczej jego założenia) - bo przecież jak człowiekowi badać nieskończoność.

@szpongiel: Ale dlaczego? Przecież choćby z socjologicznego punktu widzenia, takie badania nad płcią mają jak najbardziej sens. Choćby - dlaczego programista15k, skoro w latach 60 ogół pogamistów
  • Odpowiedz
Ale co w momencie, gdyby to wszystko działo się w czarnej dziurze?


@mucher: Też nie przejdzie ;) Gdyby obserwator był w czarnej dziurze razem z Jezusem i uczniami, nic się nie zmienia - lokalnie wszystko można przybliżyć płaską czasoprzestrzenią i wracamy do wcześniejszego problemu. Z kolei gdyby obserwator był na zewnątrz czarnej dziury, a Jezus i uczniowie wewnątrz, to się robi jeszcze weselej, bo żadne zdarzenie obserwatora nie byłoby równoczesne
  • Odpowiedz
dlaczego programista15k, skoro w latach 60 ogół pogamistów to były kobiety?


@mucher: to nie jest gender, tylko rynek. "Programowanie" w latach 60 bylo praca biurową w ktorej zaznaczalo sie karty perforowane, nie było to programowanie tak jak dzisiaj.
  • Odpowiedz
No nie, rynek też tego nie tłumaczy, nie ma to jak wypokowy ekspert rozpykujący problem jednym zdaniem


@mucher: Zadałes proste pytanie o karty perforowane nie o jakis skomplikowany problem, po prostu przyznaj racje a nie zaczynasz stawiac chochoły. To jakbys pytal czemu we wczesnym sredniowieczu medykami byly kobiety a potem tylko mezczyzni. Bo te kobiety zajmowały sie gusłami i rytualnym zielarstwem a nie medycyną jako nauką xD

A gender-diverse team is more likely to create products that meet people's requirements.[citation
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@mucher:

Ale dlaczego? Przecież choćby z socjologicznego punktu widzenia, takie badania nad płcią mają jak najbardziej sens. Choćby - dlaczego programista15k, skoro w latach 60 ogół pogamistów to były kobiety?

Dlatego, że badaniami nad m.in. różnicami kulturowymi zajmuje się antropologia kultury.
Gender studies zaś otwarcie kwestionuję metodę naukową, posługuje się zweaponizowaną wersją teorii krytycznej do aktywizmu, indoktrynuje studentów co mają myśleć zamiast uczyć jak myśleć. Postuluje radykalny konstruktywizm i denializm biologiczny. Wiąże poglądy polityczne z dżenderem i orientacją seksualną (tzw. polityka tożsamości). Wymyślą i forsuje jakieś banialuki o 100 różnych płciach, złym patriarchacie,
  • Odpowiedz
Przeczytaj artykuł Nowe Szaty Gender albo jeszcze lepiej angielskie źródło Greviance Studies Affair, to lepiej zobaczysz w czym rzecz


@szpongiel: Może cię to zdziwić, ale gender studies to bardzo niszowy temat, zwłaszcza biorąc pod uwagę to jak bardzo jest rozdmuchany przez media
To że jest niszowy oznacza że papiery z tej dziedziny mają mało cytowań, są rzadko czytane i są z reguły publikowane w niepopularnych journalach. A z tym z kolei wiąże się niższa jakość peer-review, oraz co bardziej istotne - praktycznie brak krytyki po wydaniu - ponieważ, by podjąć się krytyki jakiejś pracy, najpierw trzeba się z nią zapoznać, a niewielu to robi.
Gender studies jak najbardziej ma problemy. Ale nie są to problemy fundamentalne dla tej dyscypliny, wpisane w jej "statut". To problemy wynikające z jej
  • Odpowiedz
to nie jest gender, tylko rynek. "


@aleksander-sailor: rynek studies? Nowe, nie znałem.

Jako ciekawostkę podam, że moja praca licencjacka, którą pisałem na historii na KULu zaliczałaby się do gender studies, a mianowiciew "Kobiety z kręgu władzy u Swetoniusza. Nie, nic tam nie było o marksie, a tematu nawet ja nie wymyślałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
rynek studies


@Bury_Zenek: hohoh hihihi ale nam sie smieszek trafil

"Kobiety z kręgu władzy u Swetoniusza. Nie, nic tam nie było o marksie, a tematu nawet ja nie wymyślałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Ciekawa nazwa pracy, nie wiedzialem ze pozwalaja na lenny face w temacie hoho hihi
  • Odpowiedz