Wpis z mikrobloga

Po lokalnych grupkach na fb i ostatnich wpisach na tagu widać, że borykamy się z kolejną zarazą, mianowicie z wycinaniem katalizatorów. Nie wiem na ile w tym prawdy, ale podzielę się zasłyszaną poradą :)

PODOBNO warto w miarę możliwości parkować prostopadle między innymi samochodami, bo to znacznie utrudnia dostęp złodziejaszkom.

Zastanawia mnie tylko, jak oni to robią. O procederze wszyscy mówią, a złodziejaszki grasują w najlepsze. Taka wycinka nie powoduje hałasu? Mój majter ma teorię, że lecą z dwóch stron jakąś linką (co by uwiarygadniało poradę o ciasnym parkowaniu między pojazdami).

Uważajcie tam u siebie na osiedlach!
#motoryzacja #samochody
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@ewataewa Sprawny koleś wytnie Ci to diaxem w kilkadziesiąt sekund (mowiąc o samym cięciu) więc zanim ktoś ogarnie hałas to gościa nie ma. @ScaRRyMaN można jeszcze zrobić psikusa, że zamiast prostej rury to wybebeszyć tylko środek i się złodziejaszek zesmuta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@SpalaczBenzyny Ano nie pomyslałem o lisku, masz pewnje rację. zresztą co kraj to obyczaj jak z podwędzeniem całej fury, a to laweta, a to walizka, a to metody na kartki.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@McM_: wiem, ale to co innego, jak w filmiku - pewnie tymi najtańszymi bez regulacji docisku trzeba się namachać, ale porządnym z dobrymi ostrzami przy odpowiedniej wprawie powinno iść dosyć szybko, a przede wszystkim cicho.
BTW te tanie klucze łańcuchowe do filtrów oleju są badziewne. Dawno temu miałem do odkręcenia filtr w przegrzanym Zetecu, ktoś chyba nie przesmarował uszczelki przed montażem. Klucz z opaską - wygiąłem. Klucz łańcuchowy - to
OdczuwamDysonans - @McM: wiem, ale to co innego, jak w filmiku - pewnie tymi najtańsz...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@McM_: ja na szczęście nie parkuję w mieście zbyt często na noc, ale ziomek taksówkarz mówił że jego kumpel po fachu ma dwa priusy i w przeciągu jednej nocy w obu wycięte już parę miesięcy temu, ponoć do tego są wyjątkowo drogie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Co do odkręcania filtrów to jak robisz przy swoich autach czy autach które znasz to pewno, dokręcisz ręką z nasmarowaną
  • Odpowiedz