Wpis z mikrobloga

@pekak: @MarianoaItaliano: Wiecie co, ale powiedzcie mi ile my tych pomników mamy we Wrocławiu? Jakby faktycznie ich było sporo to bym się nie odzywał, ale na tą chwilę to nie kojarzę nic oprócz nazwy ronda i jakiś murali od kibiców.
Moim zdaniem Ci którzy walczyli z komunistami po wojnie jak najbardziej zasługują na pomnik w tym mieście. Szczególnie, że w więzieniach we Wrocławiu trochę ludzi miało powybijane zęby przy wymuszaniu
@MarianoaItaliano: Pomników we Wrocławiu wcale nie jest tak dużo. W porównaniu do tego co była za Niemca to wręcz nie ma.
Dobry pomnik może przyciągnąć turystów, żeby go zobaczyli więc mieszkańcom też nie takie na nic.
Nie wszystkie pomniki to kawały wybetonowanego czegoś i można to ciekawie zrobić. Ja nie mam nic przeciwko temu, żeby zamiast budy z żarciem czy sklepu postawić pomnik.

Pomniki ze starych lat to też betonoza?
Dobry pomnik może przyciągnąć turystów


@Darth_Gohan: możesz podać przykład pomnika we Wrocławiu, który przyciągnie do miasta turystę? Rozumiem pomnik syrenki czy żołnierz symbolizujący dzieci walczące w powstaniu warszawskim, ale nie jakieś coś bez żadnej historii.
@Ogau: We Wrocławiu pomnik/rzeźba na Arkadach Capitol. To się bodajże Pomnik Przejścia nazywa. Nie raz czy dwa jak pracowałem w okolicy widziałem ludzi którzy widać, że specjalnie tam szli robić zdjęcia. Nie przyciągnie Turysta stricte do Wrocławia, ale może przyciągnąć w okolicę. A to już jest coś.

Natomiast pewnie znalazłby się i lepszy pomnik, który by bardziej kogoś przyciągnął.

Pozostałe pomniki we Wrocławiu albo są już w centrum albo ukryte w
@Darth_Gohan: tak jak myślałem - pomnik z dupy, przy którym ludzie sobie robią zdjęcie, bo hehe śmieszne chłopaki zapadają się pod ziemię. Nowoczesne pomniki i to w takiej nudnej formie, to wywalanie pieniędzy w błoto. Tym bardziej w mieście wykolejonych tramwajów i z pomnikiem z kostki na każdej ulicy
@Ogau: Osobiście już wolę zrobienie tego pomnika niż wywalenie kasy na kopaczy w Śląsku albo na naszych wielkich rodzimych miejskich artystów których dzieła były wykupowane interwencyjnie przez Ratusz w ramach wsparcia walki z Pandemią.

Wywalanie czy nie wywalanie.

W sumie masz nawet lepszy przykład pomnika który przyciąga bo w teorii te krasnale Wrocławskie tak można nazwać. Co by nie mówić dla wielu szukanie krasnali po Wrocławiu było i dalej jest atrakcją
Osobiście już wolę zrobienie tego pomnika niż wywalenie kasy na kopaczy w Śląsku albo na naszych wielkich rodzimych miejskich artystów których dzieła były wykupowane interwencyjnie


@Darth_Gohan: a ja osobiście wolę nie wywalać kasy ani na jedno, ani na drugie. Krasnale to przykład "pomnika" z pomysłem, a nie, jak wspomniałem, w nudnej formie. Coś świeżego i niespotykanego w innych miastach.
@Ogau: Też nie jestem fanem wydawania kasy na kompletne głupoty. Tylko, że pomniki też są częścią miasta i je tworzą. Nie wiem bardziej mi pasuje pomnik żołnierzy wyklętych niż to co ma stanąć na pl. Legionów w postaci wielkiego aluminiowego obelisku.
Czy PiS umie stawiać tylko pomniki? Nie lepiej wybudować jakąś salę gimnastyczną dla dzieciaków czy siłownię miejską i nazwać ją im. Żołnierzy Wyklętych jak im już tak na tym zależy?


@MarianoaItaliano: gdybym mogła, dałabym miliard plusów. Co prawda zgadzam się z Darth_Gohan, że powinno się upamiętniać bohaterów, jednak moim zdaniem w obecnej sytuacji, gdy miasto cierpi na niedofinanoswaną infrastrukturę, można byłoby te pieniądze wydać lepiej.