Wpis z mikrobloga

  • 0
@would_an_idiot_do_that To inaczej, testy na zwierzętach są niezbędne do przejścia na testy na ludziach ale coraz dokładniejsza analiza in silico oraz liniach komórkowych zmniejsza ilość potrzebnych zwierząt laboratoryjnych. Na ludziach nie testuje się leków z przymusu tylko za ich zgodą i wynagradzając ich za to i zapewniając opiekę medyczną. Etapy testowania na organizmach żywych są ograniczane do granic możliwości również ze względów finansowych, po prostu są drogie.
I ponawiam pytanie masz
  • Odpowiedz
  • 0
@Luceeek Mam nadzieję, że Ty grzecznie siedzisz w domu i nie będziesz z niego wychodził dopóki to wszystko się nie skończy. Chyba nie chcesz mieć nikogo na sumieniu, prawda?
  • Odpowiedz
  • 0
@Fako: Żebyś wiedział, jak bardzo ograniczyłem spotkania, praktycznie do 0. I nawet po dostaniu szczepionki nie mam zamiaru wychodzić bez opamiętania. Zadowolony?
  • Odpowiedz
  • 0
@Luceeek Brawo :) I czym chciałbyś być zaszczepiony? Byle czym czy szczepionką, która jest dla Ciebie najbardziej odpowiednia?
  • Odpowiedz
@Fako: Tylko że ocena KEP kompletnie NIE ODNOSI SIĘ do skuteczności szczepionki wobec wirusa czy ryzyka powikłań, tylko do metody jej produkcji. Z tego właśnie powodu jest idiotyczna i szkodliwa (mimo że przypadkowo jest zbieżna z wątpliwościami natury medycznej wobec AZ), a dodatkowo sprzeczna z oficjalnym stanowiskiem Watykanu. Według rozumowania KEP - nawet gdyby szczepionka Astra Zeneca była najskuteczniejsza z wszystkich, to i tak odradzaliby wiernym jej stosowanie, bo proces
  • Odpowiedz
@Fako: Ja jestem świadoma etapów wprowadzania leku na rynek. Teraz już na ludziach się tak testuje, na ochotnikach - młodych silnych mężczyznach, ale jak nie było linii komórkowych to przymusowono testowano na ludziach z marginesu dlatego użycie linii komórkowych już oszczędziło wiele cierpień mimo że linie HEK293 jak i HeLa (chyba najpopularniejsze) są dość kontrowersyjne bo pobrane bez zgody dawcy (abortowany płód vs zmarła na raka kobieta) ale obie linie
  • Odpowiedz
  • 0
@b7kj I według nich jest niemoralna i jeśli istnieje możliwość wyboru powinno wybierać się coś innego. Mamy dwie oceny, naukową i moralną. Według nich powinieneś mieć możliwość wyboru o ile taka zaistnieje. Ktoś będzie się kierował nauką i moralnością, inny tylko nauką a inny tylko moralnością. Czego jeszcze nie potrafisz zrozumieć?
  • Odpowiedz
@Fako: Tylko że jak narazie z tego co wiem to nie ma opcji wyboru szczepionki teraz w Polsce - dostajesz zaproszenie i albo idziesz albo nie. A jest ryzyko że jak ludzie zrezygnują z Astry i J&J to w ogóle nie doczekają się szczepienia i umrą albo zakażą kogoś innego narażając inną osobę na utratę zdrowia i życia. Co innego jak możesz sobie swobodnie zanaczyć w formularzu co chcesz i
  • Odpowiedz
@Fako: A kim oni są żeby podważać zdanie papieża?

Lista rzeczy których nie rozumiem w otaczającym świecie jest całkiem pokaźna, na szczęście zatwardziałość, hipokryzja i buta hierarchów kościelnych w Polsce się na niej nie znajduje. Mogę powiedzieć że wręcz cieszy mnie ich postawa bo jest to woda na młyn wyplenienia tej zabetonowanej zarazy z życia publicznego.

To najwyraźniej Ty nie rozumiesz że w obecnej sytuacji kryterium wyboru szczepionki postulowane przez
  • Odpowiedz
  • 0
@b7kj W jaki sposób podważają?
Kongres Nauki Wiary mówi, że jest

moralnie dopuszczalne stosowanie szczepionek przeciw COVID-19, które wykorzystały linie komórkowe pozyskane z abortowanych płodów w swoich badaniach i procesie produkcyjnym.

oraz
  • Odpowiedz
  • 0
@Fako KNW mówi że moralnie dopuszczalne jest stosowanie WSZYSTKICH szczepionek, niezależnie od procesu produkcji ani dostępności preparatów - koniec, kropka.

KEP mówi że szczepionki AZ i J&J są moralnie wątpliwe, i osoba wierząca powinna się na nie decydować tylko w ostateczności.

Dalej nie widzisz różnicy?
  • Odpowiedz
  • 0
@b7kj No nie...

moralnie dopuszczalne stosowanie szczepionek przeciw COVID-19, które wykorzystały linie komórkowe pozyskane z abortowanych płodów w swoich badaniach i procesie produkcyjnym.

Moralnie dopuszczalne, tak mówi KNW.

KEP też dopuszcza te szczepionki chociaż proces produkcji budzi sprzeciw moralny. Dopuszcza, bo nie ma wyboru i dba o
  • Odpowiedz
  • 0
@Fako

KNW - można się szczepić wszystkim, nie mamy wątpliwości moralnych do żadnej z nich.

KEP - szczepionki Pfizer i Moderna są lepsze, jeśli masz możliwość - czekaj właśnie na nie. AZ stosuj tylko gdy nie masz innego wyboru.

To nie jest identyczne stanowisko.
  • Odpowiedz
  • 0
@b7kj KNW - można się szczepić szczepionkami AZ i J&J, bo to nie oznacza formalnej współpracy przy aborcji.
KEP - można szczepić się AZ i J&J mimo tego, że w proces produkcji budzi sprzeciw moralny. Nie mamy póki co wyboru.
To jest to samo stanowisko.
  • Odpowiedz
  • 0
@Fako KNW nie ma wątpliwości moralnych, KEP ma. Od cholery takie samo stanowisko ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Nie dogadamy się Mireczku, więc szkoda czasu.
  • Odpowiedz