Wpis z mikrobloga

  • 3
@Luceeek Chcesz powiedzieć, że dopiero Kościół zrobił coś żeby ludzie wiedzieli czym się szczepią i mogli wybrać odpowiednią szczepionkę?
  • Odpowiedz
  • 363
@Fako: Chcesz powiedzieć, że kościół nazwał szczepionki ratujące życie niemoralnymi, bo są produkowane z użyciem linii komórkowych? xD Przecież ktoś przez to umrze.
  • Odpowiedz
  • 0
@Luceeek Zapomniałeś dodać, że są sprzedawane za ogromne pieniądze, bogatym krajom a nie wszystkim po równo w imię równość.

@Chuseok To zapisz się do Rycerzy Jezusa, będziesz mógł pochodzić na treningi :)
  • Odpowiedz
@Fako: Jak już mówimy o cenach to pragnę przypomnieć, że Astra jest najtańsza xD Więc skoro mówisz, że walić drogie szczepionki, to powinniśmy używać tylko Astry.
  • Odpowiedz
  • 0
@ks2m Dziękuję, koleżko :)

@Luceeek I dlatego taka wspaniała szczepionka tania i dobra jest zakazywania w wielu krajach? xD
I nie walić drogie szczepionki tylko skoro tak krzyczysz o umieraniu i niemoralności to czemu firmy mają zarabiać na tym? To chyba nie wspaniały komunizm i socjalizm tylko czysty kapitalizm, zapłacisz dostaniesz.
I co do płacenia, to jest to kasa z podatków które place więc chyba należy mi się chociaż wybór, co?
  • Odpowiedz
  • 15
@Fako: Ale Ty mylisz dwie sprawy. To że wybór powinien byc to jedna sprawa. Ale nie z powodu metody jej produkcji i „niemoralności” xDDD KK niby taki obrońca życia, ale jak przychodzi co do czego to zniechęcają ludzi do ratowania życia.
  • Odpowiedz
  • 0
@Luceeek Mając wybór mógłbyś się kierować różnymi czynnikami. Także metodą produkcji i moralnością.
I w jaki sposób niby zniechęca? Mówi "Nie szczepcie się" czy raczej "Jak macie wybór, to lepsze będą szczepionki inne niż AZ i J&J". Nie widzisz różnicy?
  • Odpowiedz
  • 1
@Luceeek Możesz mi powiedzieć kogo?
Może oskarżasz też o zniechęcanie do szczepień Francję, Niemcy, Holandię, Danie, Norwegię, Austrię, Estonię czy Litwę które wstrzymały szczepienia AZ?
  • Odpowiedz
  • 1
@Luceeek Tego Kościoła, który jak się rozpadnie to nic nie stracisz?
I ponawiam pytanie: Czy kraje które wstrzymały szczepienia również zniechęcają tak samo jak episkopat?
To tylko dwa proste pytania :)
  • Odpowiedz
@Fako:
Dobrze, ale odpowiem w więcej niż jednym zdaniu; mam nadzieję, że zrozumiesz.
To, czy tamte kraje zrobiły dobrze, że zawiesiły szczepienia to nie moja decyzja, ja bym tego nie zrobił. Częstość powikłań nieznacznie większa niż w ogólnej populacji, a brak zachorowania na koronę to brak zachorowania - to nie podlega dyskusji. EMA dalej zaleca stosowanie szczepionki, nie wycofała jej.
Różnica jest jedna - w tamtych krajach szczepienia Astrą zawieszono z
  • Odpowiedz
  • 1
@Luceeek

ja bym tego nie zrobił

Popatrz, to Twoja ocena moralna. Czy taka ocena innej osoby lub grupy osób jest gorsza?
Decyzję rządu Szwecji, który nie wprowadzał lockdownu też nazwiesz urojeniami?
I co do Kościoła: nie zniechęca tylko chce żeby wierni mieli wybór, ile tych naruszeń obostrzeń było? Tyle samo co naruszeń w otwartych siłowniach, barach, restauracjach i innych czy nie? I modlitwa jest doskonałym lekarstwem dla duszy.
  • Odpowiedz
@Fako: ad 2)

Popatrz, to Twoja ocena moralna. Czy taka ocena innej osoby lub grupy osób jest gorsza? Decyzję rządu Szwecji, który nie wprowadzał lockdownu też nazwiesz urojeniami?

Tylko to nie jest ocena moralna, a zdroworozsądkowa patrząc na statystyki. Jednakże, eksperci medyczni prawdopodobnie wiedzą coś więcej niż ja, więc o tematach medycznych decydować nie będę. Ale zniechęcia z powodu urojeń katolickich to inna sprawa xD
  • Odpowiedz