Wpis z mikrobloga

#motocykle #honda #motoryzacja #elektryka #kiciochpyta Panowie mircy, kolega w swojej Hondzie Hornet CB600miał mały wypadek serwisowy. Odpalał motor po zimie, jak troche pochodził to zgasił go i jak chciał wyjmować akumulator to po odłączeniu plusowej klemy ta wypadła mu poleciała mu w dół na stopkę. Motur elektrycznie zdechł :/. Nic się nie załącza, akumulatory podpinane dwa różne, zero reakcji na cokolwiek. Bezpieczniki w puszce podobno całe, żaden nie popalony. Ma ktoś pomysł co z tym dalej ewentualnie robić, albo co się mogło stać?
  • 15
i jak wyjmował akumulator to plusowa klema poleciała mu w dół na stopkę


@moon_bluebird: coś mi to bajeczką śmiedzi, po odłączeniu + na motorku nie ma napięcia, co najwyżej jakieś pozostałości w kondensatorach. Rozładowanie ich nawet zwarciem żadnych strat nie powinno zrobić. No chyba że padł sterownik silnika od takiej pierdoły.
@wypokowy_expert, @BotRekrutacyjny to nie jest żadna bajeczka, motor własność kolegi od kilku lat, sam sobie szkodę zrobił więc wciskanie kitu było by bez sensu, próbuje sam coś wykombinować przed oddaniem do serwisu, ja mam miernik i tak kminimy co by tu jeszcze sprawadzić @PanKracy582 nic nie ułamał grzebaniem, motor stał w stodole zimę, jedyne co zrobił to sprawdził czy jeszcze pali (zapalił i chwilę pochodził) po czym zaczął odłączać aku celem
źródło: comment_1618438713OjrUApzP0zlfPRYDhSsoPp.jpg
@moon_bluebird: A błysneło coś czy było jakieś zwarcie? Bo z opisu to mi wygląda że chłop odpalił na chwilę, więc wyciągnął resztki prądu z aku i ten po prostu zdechł, bo nie zdążył się podładować.
@moon_bluebird: serwisówka i vio ( ͡° ͜ʖ ͡°) CBF600 ma jeszcze przed skrzynka bezpiecznik glowny. i pewnie cb600 tez, moglo cos byc w kondensatorach jeszcze i bezpiecznik sie rozplynął
@moon_bluebird: kiedys zahaczylem przy wyprowadzaniu moto z busa kierunkowskazem o cos, a stacyjka byla wlaczona. kierunkowskaz byl z dziennymi, ktore zapalaly sie po zaplonie. tez wszystko zdechlo, po przekreceniu kluczyka nie zalaczal sie wyswietlacz, silnik nie krecil, nic. sprawdzilem bezpieczniki pod kanapa, sprawdzilem pod owiewka, wszystko w porzadku. no to co jest #!$%@??! dopiero wtedy poszukalem w necie i okazalo sie ze byla jeszcze jedna skrzynka z bezpiecznkami, o ktorej nie