Wpis z mikrobloga

714 + 1 = 715

Tytuł: Kwiat kalafiora
Autor: Małgorzata Musierowicz
Gatunek: Literatura młodzieżowa
ISBN: 9788362199853
Ocena: 7/10

Trzeci tom z cyklu Jeżycjady.

Tym razem przedstawiony jest kilkunastodniowy wycinek z życia rodziny Borejków w składzie: cztery córki, ojciec oraz matka, która wylądowała w szpitalu z powodu wrzodów żołądka.

Wskutek nieobecności w domu mamy, pełniącej funkcję pani domu, jej obowiązki przejmuje najstarsza córka Gabrysia, uczennica liceum, w jednej klasie z Cesią, bohaterką pierwszego tomu Jeżycjady.

W domu Borejków w zasadzie regularnie zaczynają spotykać się wszystkie kluczowe postacie, przewijające się w poprzednich częściach (kuzynka Gabrysi, Joasia, chodzi do jednej klasy z Anielą z drugiego tomu).

Młodzież powołuje do życia grupę Eksperymentalny Sygnał Dobra, w skrócie ESD, opatrznie podsłuchane przez wścibską sąsiadkę LSD, co ściągnęło na bohaterów wizytę dyrekcji szkoły ( ͡ ͜ʖ ͡)

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #czytajzwykopem #ksiazki #books #jezycjada
dekonfitura - 714 + 1 = 715

Tytuł: Kwiat kalafiora
Autor: Małgorzata Musierowicz
Gat...

źródło: comment_1618410024iaLTvBPxvxc4ctN66Bs4D7.jpg

Pobierz
  • 6
@dekonfitura: Czytałam to tak wiele lat temu ale chyba ten nauczyciel był fajny. :D
Z tych książek uczyłam się na pamięć łacińskich cytatów. Nadal pamiętam sursum corda i novus fructus novus luctus. :-D Miałam zeszyt na te cytaty i wtedy całkiem sporo ich umiałam.
I pamiętam zimne prysznice Gabrysi. A potem kilka książek dalej było, że jej ciało już potrzebuje ciepłych pryszniców. Pamiętam, że smutłam trochę wtedy. Taki niby tylko prysznic,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@staryalkus: ja nie wszystkie części Jeżycjady czytałam, ale też mam takie flashbacki jak czytam teraz :D

@iEarth w tej części jest rzeczywiście dużo cytatów łacińskich. Ignacy Borejko szaleje w tym zakresie :D
Czytam po kolei wszystkie tomy, także na razie każdy piękny, młody i jędrny. :P