Wpis z mikrobloga

Przypominam, że od 2 sierpnia będą nowe dowody osobiste z odciskami palców. Jak chcecie odwlec w czasie dzielenie się z państwem takimi rzeczami, to polecam wymienić dowód jeszcze przed zmianami, bo nie będzie obowiązku wymiany na nowy. Czyli jak sobie teraz wyrobicie nowy, to odciski wezmą od was dopiero za 10 lat, a przez 10 lat jeszcze dużo się może zmienić - np. mogą z tego zrezygnować. :v

#polska #ciekawostki #dowodosobisty
  • 30
@Niles: O właśnie, to też jest ważna informacja, zupełnie zapomniałem, szkoda że zedytować już pierwszego posta nie mogę.

@master4342: możesz wymienić praktycznie w dowolnym momencie, bo powodem wymiany może być np. uszkodzenie albo zgubienie dowodu.
@XIONC_CI_MORDE_LIZAL: sam chciałbym wiedzieć, w innym wątku ktoś napisał że tu też nie ma być żadnej bazy ale znalazłem coś takiego.

Parlament Europejski przegłosował stworzenie ogromnej, scentralizowanej bazy danych biometrycznych, do której będą miały dostęp organy ścigania każdego z państw członkowskich (choć z pewnymi ograniczeniami). Obecne prawo co prawda w większości ujednolica istniejące bazy danych biometrycznych krajów należących do UE, jednakże wspólna baza będzie dużo bardziej narażona na ataki hakerów.


W